Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. februára 2020

Za ľudí podáva trestné oznámenie na Pellegrini za zneužitie právomocí verejného činiteľaStrana Za ľudí exprezidenta Andreja Kisku podáva trestné oznámenie na premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) za ...Zdieľať
peter pellegrini slovenka 676x507 13.2.2020  - Strana Za ľudí exprezidenta Andreja Kisku podáva trestné oznámenie na premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) za zneužitie právomocí verejného činiteľa. Po podaní trestného oznámenia na Generálnej prokuratúre SR to povedal podpredseda strany Juraj Šeliga.

Tisíce eur občianskemu združeniuDôvodom je, že predseda vlády venoval 50-tisíc eur občianskemu združeniu Slovenka, pričom polovica z tejto sumy má ísť zo štátneho grantu na propagáciu istého podujatia.

Časopis Slovenka, ktorého vydavateľkou je predsedníčka spomínaného občianskeho združenia, vo svojom minulotýždňovom čísle zverejnil s premiérom rozhovor na štyroch stranách. V stredu 12. februára na to upozornila mimovládna organizácia Transparency International Slovensko (TIS).

„Peter Pellegrini si robí reklamu za štátne peniaze. Mohol by si prestať myslieť, že predseda vlády môže rozdávať len tak peniaze, aby mu niekde vyšiel rozhovor,“ povedal Šeliga. Zároveň dodal, že spomínaný rozhovor je PR článok predsedu vlády, keďže tam nie je jediná kritická otázka na jeho osobu.

O dotácii vraj rozhodli už v decembri


Spomínané občianske združenie vedie vydavateľka časopisu Slovenka Mária Reháková a Mária Miková, ktorá je šéfredaktorkou časopisu a spoluautorkou rozhovoru s premiérom.

„Neuveriteľných 25-tisíc, teda polovica z tohto štátneho grantu, má ísť podľa rozpočtu na propagáciu podujatia. A podľa zmluvy tá celá pôjde do samotnej Slovenky a jej sesterských médií z Rehákovej vydavateľstva. Celostranová reklama na podujatie je aj v aktuálnom čísle časopisu. Inými slovami, Pellegrini poslal 25-tisíc eur zo štátneho rovno do vrecka vydavateľa Slovenky. Z rezervy, ktorá má slúžiť na krízové účely,“ zdôraznila TIS.

Redakcia Slovenky na otázky o pôvode rozhovoru mimovládke neodpovedala. Podľa hovorkyne predsedu vlády Patrície Macíkovej išlo o „štandardný rozhovor, nebol platený a nijako nesúvisí s udelením dotácie". Premiér vraj o dotácii rozhodol už v decembri a urobil tak aj v minulosti.


Zdroj: Webnoviny.sk - Za ľudí podáva trestné oznámenie na Pellegrini za zneužitie právomocí verejného činiteľa © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čínska vláda vymenila lídrov v epicentre nákazy koronavírusu, viacero ďalších ľudí vyhodili zo strany
<< predchádzajúci článok
Kde všade dokážeme využiť profesionálnu elektrocentrálu?

Za ľudí podáva trestné oznámenie na Pellegrini za zneužitie právomocí verejného činiteľa - diskusné fórum čitateľov