Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. septembra 2009

Za raketový útok je zodpovedný Libanon, tvrdí NetanjahuIzraelský premiér Benjamin Netanjahu obvinil v nedeľu libanonskú vládu zo zodpovednosti za raketový útok na Izrael. Libanonská vláda je podľa neho zodpovedná za porušenie prímeria a za akúkoľvek ...Zdieľať
JERUZALEM 13. septembra (WEBNOVINY) - Izraelský premiér Benjamin Netanjahu obvinil v nedeľu libanonskú vládu zo zodpovednosti za raketový útok na Izrael. Libanonská vláda je podľa neho zodpovedná za porušenie prímeria a za akúkoľvek agresiu voči Izraelu z libanonského územia. Izrael už podal kvôli útokom sťažnosť pri OSN. Odchádzajúci libanonský premiér Fuád Siniora povedal, že tento incident môže zvýšiť napätie a vtiahnuť Libanon do krízovej situácie. "Bol to útok na Libanon a jeho suverenitu," vyhlásil.


Najmenej dve rakety dopadli v piatok z Libanonu na územie Izraela, ktorý útok krátko nato opätoval raketovou paľbou. Pri útokoch nebol nikto zranený. Libanonské rakety údajne vystrelili z dediny vzdialenej 15 kilometrov od hranice. Dočasné sily OSN v Libanone (UNIFIL) tvrdia, že za útokom sú pravdepodobne extrémisti z prostredia palestínskych utečeneckých táborov v Libanone napojení na hnutie Hizballáh.

Izrael viedol v roku 2006 v Libanone 34-dňovú vojnu proti šiitskému hnutiu Hizballáh, pri ktorej zahynulo 1200 ľudí v Libanone, väčšinou civilistov, a 160 Izraelčanov.

SITA_AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Gašparovič, Fico a Bugár hodnotili slovensko-maďarské vzťahy
<< predchádzajúci článok
Pri bojoch v Afganistane zahynulo asi 50 Talibancov

Za raketový útok je zodpovedný Libanon, tvrdí Netanjahu - diskusné fórum čitateľov