Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. augusta 2009

Začalo sa stíhanie so šéfom vojenských lesovPolícia už začala trestné stíhanie pre smrť priateľa generálneho riaditeľa vojenských lesov. Agentúre SITA to dnes potvrdila banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Vašková. Tragédia, ktorá sa ...Zdieľať
BRATISLAVA 3. augusta (WEBNOVINY) - Polícia už začala trestné stíhanie pre smrť priateľa generálneho riaditeľa vojenských lesov. Agentúre SITA to dnes potvrdila banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Vašková. Tragédia, ktorá sa stala v nedeľu vo výcvikovom priestore Lešť, si vyžiadala smrť 59-ročného Michala B., ktorého na strelnici na Kamennom vrchu nešťastnou náhodou zastrelil počas zastrieľavania pušky 54-ročný Štefan D. "Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia," uviedla Vašková. Obvinenie voči konkrétnej osobe padlo ešte v nedeľu. Či obvinila polícia Štefana D., hovorkyňa nepovedala. "Platí prezumpcia neviny," podotkla. V priebehu ďalšieho vyšetrovania bude podľa nej polícia čakať na znalecké posudky. Kedy by mohli byť, si odhadnúť netrúfla.


Prípad vyšetruje banskobystrická polícia. Podľa doterajších zistení išlo o nešťastnú náhodu. Smrť muža, ktorý bol riaditeľovým podriadeným, potvrdil aj hovorca ministerstva obrany Vladimír Gemela. "Podľa predbežnej lekárskej správy poškodený utrpel strelné poranenie hrudníka," povedal dnes Vašková.

Vojenské lesy a majetky sú štátnym podnikom, spravujú vojenské lesy na Záhorí, na Lešti a na východe Slovenska.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Maďarsku opäť zaútočili na Rómov
<< predchádzajúci článok
Slovenčinu sa prišlo učiť 170 cudzincov

Začalo sa stíhanie so šéfom vojenských lesov - diskusné fórum čitateľov