Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. januára 2022

Začiatok procesu s bývalým vyšetrovateľom NAKA Kučerkom je už známySúdny proces s bývalým vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Mariánom Kučerkom by sa na pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici mal ...Zdieľať
10 1 676x451 23.1.2022 (Webnoviny.sk) - Súdny proces s bývalým vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Mariánom Kučerkom by sa na pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici mal začať v utorok 25. januára. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu.


Začiatok procesu bol pôvodne vytýčený už na 21. decembra 2021, termín však súd zrušil pre práceneschopnosť obžalovaného. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry na konci augusta minulého roku podal na Mariána Kučerku obžalobu pre dva skutky kvalifikované ako zločin prijímania úplatku a obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v spolupáchateľstve.

Mariána Kučerku obvinili v rámci policajných akcií Očistec aj Judáš. Podľa medializovaných informácií prijal úplatky od nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra ako aj bývalého šéfa daňových kriminalistov Ľudovíta Makóa. Figuroval tiež v prípade bývalého šéfa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského, v prípade ktorého však Generálna prokuratúra SR zrušila obvinenie.

Marián Kučerka sa do povedomia dostal aj tým, že prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry Michala Šúreka a Ondreja Repu obvinil z nátlaku a vyhrážok. Neskôr sa im však ospravedlnil s tým, že šlo o nepravdivé tvrdenia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Začiatok procesu s bývalým vyšetrovateľom NAKA Kučerkom je už známy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po desiatich rokoch sa na Záhorí obnoví výroba pórobetónových tvárnic, Xella tak reaguje na zvýšený dopyt
<< predchádzajúci článok
Žilinská komunitná nadácia využila 20-tisíc eur na nákup športového mobiliáru