24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2007

07. mája 2006

Zámorské tímy na MS bez záváhania

Americkí hokejisti zatiaľ na 70. majstrovstvách sveta v Lotyšsku nezaváhali. Po piatkovej výhre nad Nórskom (3:1) dosiahli v nedeľu ďalšie "povinné" víťazstvo, keď si v zápase D-skupiny poradili v Skonto ...

RIGA 7. mája (WN/SITA) - Americkí hokejisti zatiaľ na 70. majstrovstvách sveta v Lotyšsku nezaváhali. Po piatkovej výhre nad Nórskom (3:1) dosiahli v nedeľu ďalšie "povinné" víťazstvo, keď si v zápase D-skupiny poradili v Skonto Arene v Rige opäť so severským tímom - tentoraz Dánskom 3:0. Úspech reprezentantov USA sa nerodil ľahko. Po bezgólovej prvej tretine až gól obrancu Andrewa Albertsa v 21. min priniesol väčší pokoj na hokejky favorita. O šesť minút pridal poistku syn bývalého generálneho manažéra slovenskej repezentácie Ján Šťastný, pre ktorého to bol prvý presný zásah na turnaji. A gólový účet stretnutia uzavrel v 53. min Richard Park. Kanaďania nemali veľa práce s Nórmi (7:1). Po dvoch tretinách viedli 7:0, v záverečnej časti už len dovolili súperovi zaznamenať čestný úspech. O víťazstvo nad severanmi sa výraznou mierou zaslúžil aj veľký talent Sidney Crosby, ktorý strelil jeden gól a pridal tri asistencie. Kanada sa dostala vďaka lepšiemu skóre na čelo tabuľky D-skupiny.

D-skupina:
USA - Dánsko 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 21. Alberts (D. Brown), 27. Šťastný (Suter, Kesler), 53. Park (Hilbert), vylúčenia: 6:7, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Reiber (Švajč.) - Novák (SR), Wehrli (Švajč.)
USA: Anderson - Gill, Suter, Meyer, Komisarek, Orpik, Corvo, Alberts - Reasoner, Malone, Brown - Cullen, Hall, Hilbert - Slater, Kesler, Park - Stafford, Umberger, Šťastný - Kessel
Dánsko: Hirsch - Pander, Johnsen, Schioldan, D. Nielsen, Andreasen, Dahlmann, Bödker - Nordby-Andreasen, Green, Staal - F. Nielsen, Kjaergaard, J. Nielsen - Regin, Hansen, Degn - Smid, Reinert, Pyndt

Kanada - Nórsko 7:1 (3:0, 4:0, 0:1)
Góly: 9. Bergeron (Robidas, Crosby), 9. Boyes (Crosby), 14. Comrie, 22. Crosby (Bergeron, Hamhuis), 23. J. Williams (Comrie, Hamhuis), 32. Bergeron (Crosby, Schultz), 34. Shanahan (Camalleri) - 48. Thoresen (Ask, Vikingstad), vylúčení: 7:13 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Poľakov (Rus.) - Takula (Švéd.) a Vasko (Biel.)
Kanada: Auld - Robidas, Schultz, Stuart, Seebrook, Hamhuis, Dupont - Crosby, P. Bergeron, Boyes - Comrie, Jason Williams, Shanahan - M. Richards, J. Carter, Calder - Hartnell, Metropolit, Camalleri - Pettinger
Nórsko: Grotnes - Ryman, Myrvold, Mats Trygg, Nilsen, Lund, T. Jakobsen, Holos - Skroder, Vikingstad, Thoresen - Spets, Bastiansen, Ask - Marius Trygg, Hansen, Holtet - Nagel, Andersen, Nygard - Martinsen