Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

20. septembra 2010

Zastávku na Železnej studienke zachvátil požiarŽelezničnú zastávku na Železnej studienke v Bratislave dnes predpoludním zachvátil požiar. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa Železníc SR Martina ...Zdieľať
hasic Ilustračné foto SITA/Gabriel Lipták BRATISLAVA 20. septembra (WEBNOVINY) - Železničnú zastávku na Železnej studienke v Bratislave dnes predpoludním zachvátil požiar. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa Železníc SR Martina Pavliková. Ide o drevenú stavbu na fungujúcej stanici na železničnej trati, cez ktorú premávajú lokálne vlaky medzi Bratislavou a Lamačom. Požiar si vyžiadal na istý čas odstavenie trate aj trakčného vedenia, aby hasiči mohli hasiť vodou. Najprv boli odstavené obe koľaje, neskôr bola premávka obnovená na jednej trati. V súčasnosti je už podľa Pavlikovej železničná doprava obnovená na obidvoch koľajach.


Príčiny požiaru nie sú známe
Podľa hovorkyne je zastávka kultúrna pamiatka, zároveň patrí k rázovitým železničným zastávkam. "Preto nás veľmi mrzí, že došlo k požiaru," povedala Pavliková. Oficiálne príčiny zatiaľ nie sú známe, podľa hovorkyne sa tu však už v minulosti pohybovali asociálne živly, ktoré robili problémy. Neustále vyháňanie bezdomovcov potvrdil aj riaditeľ Mestských lesov v Bratislave Vladimír Kutka. Momentálne sa podľa Pavlikovej vyčísľujú škody, ďalší postup bude závisieť od posudkov a analýz z vyšetrovania. Od nich by malo závisieť aj to, či a ako bude zastávka obnovená.
Požiar na železničnej zastávke bol ohlásený o 10:51 a o 11:00 sa ho podarilo lokalizovať, povedala hovorkyňa Prezídia HaZZ Silvia Jančovičová. Na mieste zasahovalo do 15 hasičov z Dúbravky, následne "prácu prevzali" železniční hasiči. Tým sa podľa hovorkyne Železničnej polície Ľubice Zoňovej podarilo požiar uhasiť krátko po 13:30. Požiar si podľa nej nevyžiadal zranených ani mŕtvych.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
REHN: Zotavovanie ekonomík Európy naberá na sile
<< predchádzajúci článok
Agentúra Fitch potvrdila ratingy Nemecka