Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. apríla 2010

Zatiaľ 246 obetí zosuvov, zasiahli aj sochu KristaMinulotýždňové zosuvy pôdy v brazílskom Riu de Janeiro si vyžiadali už 246 obetí, informovali v utorok miestne úrady. Prírodná katastrofa zároveň ...Zdieľať
rio de janeiro Rio de Janeiro

Foto: SITA/AP
RIO DE JANEIRO 14. apríla (WEBNOVINY) - Minulotýždňové zosuvy pôdy v brazílskom Riu de Janeiro si vyžiadali už 246 obetí, informovali v utorok miestne úrady. Prírodná katastrofa zároveň prvýkrát v histórii krajiny odrezala od zvyšku sveta takmer 80 rokov starú a 30 metrov vysokú legendárnu sochu Krista Spasiteľa. Primátor brazílskej metropoly Eduardo Paes medzitým materiálne škody tohto nešťastia odhadol na 113 miliónov dolárov (83 miliónov eur). Okrem takmer 250 potvrdených obetí je stále nezvestných aj ďalších asi 200 osôb.

Záplavy a zosuvy bahna v juhovýchodnej Brazílii spôsobené najintenzívnejšími dažďami za posledné polstoročie paralyzovali celú oblasť Ria de Janeiro. Záplavy boli také intenzívne, že úrady vyzvali obyvateľov Ria, aby zostali doma a nechodili po uliciach, ktoré sú neprejazdné. Mnohí motoristi opustili svoje zapadnuté vozidlá, iní zostali uväznení v autách. Paes nariadil uzavrieť na niekoľko dní školy, aby zamedzil ľuďom prechádzať sa po uliciach a v meste minulý týždeň vyhlásili aj trojdňový smútok.

Väčšina obetí pochádza zo slumov na okolí Ria de Janeiro, mesta so 16 miliónmi obyvateľov, ktoré bude v roku 2016 organizovať olympijské hry.

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ČÍNA: Silné zemetrasenie zabilo zatiaľ asi 67 ľudí
<< predchádzajúci článok
USA a Rusko chcú zlikvidovať prebytočné plutónium

Zatiaľ 246 obetí zosuvov, zasiahli aj sochu Krista - diskusné fórum čitateľov