Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. decembra 2018

Zatknutie finančnej riaditeľky Huawei je neodôvodnené a ohavnéProfil finančnej riaditeľky Huawei Meng Wan-čou je zobrazený na počítači Huawei v predajni značky 6. decembra 2018 v Pekingu.Zdieľať
Profil finančnej riaditeľky Huawei Meng Wan-čou je zobrazený na počítači Huawei v predajni značky 6. decembra 2018 v Pekingu. Foto: TASR/AP
Peking 9. decembra (TASR) - Čína si predvolala kanadského veľvyslanca a odovzdala mu protestnú nótu v súvislosti so zatknutím finančnej riaditeľky čínskej telekomunikačnej spoločnosti Huawei, informovala v nedeľu agentúra AP.


Podľa čínskej diplomacie je zatknutie Meng Wan-čou "neodôvodnené, nespravodlivé a vo svojej podstate ohavné". Čína zároveň varovala pred "vážnymi následkami", pokiaľ riaditeľku neprepustia.

Čínska štátna agentúra Sinchua uvádza, že tajomník ministerstva zahraničných vecí Le Jü-čcheng si predvolal kanadského veľvyslanca Johna McCalluma v sobotu a tlmočil mu výhrady k zadržaniu Meng Wan-čou. Tá je opakovane podozrievaná z porušenia amerických obchodných sankcií voči Iránu a jej zatknutie si vyžiadali úrady USA. Zatkli ju v sobotu vo Vancouveri a podľa vyjadrení kanadského ministerstva spravodlivosti jej hrozí vyhostenie do USA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bombový útok v Pakistane zranil 6 ľudí počas náboženského zhromaždenia
<< predchádzajúci článok
OSN pred 15 rokmi vyhlásila Medzinárodný deň boja proti korupcii

Zatknutie finančnej riaditeľky Huawei je neodôvodnené a ohavné - diskusné fórum čitateľov