22. decembra 2009

Zázračný obrat v podaní Sacramenta

Chicago viedlo nad Sacramentom v pondelňajšom stretnutí zámorskej basketbalovej NBA v priebehu tretej štvrtiny už o 35 bodov (79:44), no ďalší priebeh absolútne nezvládlo a nakoniec súperovi podľahlo ...

NEW YORK 22. decembra (WEBNOVINY) - Chicago viedlo nad Sacramentom v pondelňajšom stretnutí zámorskej basketbalovej NBA v priebehu tretej štvrtiny už o 35 bodov (79:44), no ďalší priebeh absolútne nezvládlo a nakoniec súperovi podľahlo 98:102. Kings sa zmazaním vysokého náskoku Bulls postarali o najväčší "comeback" od novembra 1996. Vtedy otočili hráči Utahu súboj s Denverom, v ktorom prehrávali o 36 bodov. "Wow. Všetko, čo môžem o tomto zápase povedať je - wow," tešil sa po zápase nováčik Tyreke Evans a dodal: "Bojovali sme až do konca. Bolo to úžasné." Duel si vychutnal aj bývalý hráč Chicaga Andres Nocioni, ktorý prestúpil ku Kings počas minulého ročníka: "Absolútne šialené. Odohral som veľa stretnutí v drese národného tímu a množstvo v NBA, no čosi podobné som ešte nezažil. Neviem, či sme my tento zápas vyhrali, alebo Bulls prehrali."

Cleveland sa deň po nečakanej prehre na pôde oslabeného Dallasu prebral a vo Phoenixe zvíťazil 109:91. Prerušil tak 19-zápasovú sériu víťazstiev Suns na vlastnej palubovke. Zaujímavosťou je, že aj predošlú prehru (12. marca) pripravili domácim vo Phoenixe práve LeBron James a spol. "Ukázali sme, že sme výborný tím. Dobre vieme, aké dôležité sú zápasy, ktoré nasledujú tesne po sebe. Nikdy nedovolíme, aby nás jedna prehra ovplyvnila v tom nasledujúcom," prezradil James.

Aj v Orlande videli fanúšikovia súboj elitných tímov Západnej a Východnej konferencie a rovnako ako vo Phoenixe aj tu bolo úspešnejšie mužstvo z Východu. Magic zdolali Utah 104:99. Prvý zápas po zranení ľavého kolena odohral domáci rozohrávač Jameer Nelson, ktorý chýbal tímu od 18. novembra. Na palubovke strávil takmer 14 minút, počas ktorých zaznamenal dva body, jednu asistenciu, jeden faul a stratil dve lopty.

San Antonio si bez problémov poradilo s Los Angeles Clippers 103:87. Proti tímu z Kalifornie sa Spurs dlhodobo darí, vyhrali ostatných štrnásť vzájomných súbojov. Nepriaznivú sériu troch prehier v rade zastavili basketbalisti Milwaukee, ktorí zvíťazili v Indiane 84:81. Hviezdou večera bol austrálsky pivot Andrew Bogut s 31 bodmi a 18 doskokmi.

Výsledky - pondelok:
San Antonio - Los Angeles Clippers 103:87
Najviac bodov: T. Parker 19, Duncan 13, R. Mason 12 - Kaman 23 (15 doskokov), R. Butler 18, B. Davis 11, štvrtiny: 33:19, 24:27, 28:18, 18:23, 17 451 divákov

Chicago - Sacramento 98:102
Najviac bodov: Deng 26, D. Rose 24, Hinrich a Salmons po 14 - T. Evans 23, Udoka 17, Udrih 16, štvrtiny: 38:19, 29:24, 21:26, 10:33, 19 631 divákov

Orlando - Utah 104:99
Najviac bodov: D. Howard 21, Redick 20, Lewis a V. Carter po 18 - Millsap 20, D. Williams 18 (12 asistencií), Boozer 17, štvrtiny: 19:18, 21:22, 30:28, 34:31, 17 461 divákov

Phoenix - Cleveland 91:109
Najviac bodov: Nash 18 (10 asistencií), Stoudemire 14 (12 doskokov), Frye 13 - L. James 29, Mo Williams 24, Varejao 13, štvrtiny: 30:29, 23:30, 22:23, 16:27, 18 221 divákov

Indiana - Milwaukee 81:84
Najviac bodov: Hibbert 16, Murphy 14 (12 doskokov), Hansbrough 11 - Bogut 31 (18 doskokov), Jennings 16, Redd 14, štvrtiny: 16:19, 27:17, 20:29, 18:19, 12 836 divákov