Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. decembra 2011

Zdravotníctvo je v kritickom stave už druhý deňStav zdravotníctva na Slovensku je kritický. Lekári sa s vládou nedohodli na podmienkach, od štvrtka 1. decembra tak prišlo o prácu 1200 lekárov. Mnohí z nich vo štvrtok nenastúpili do práce aj ...Zdieľať
nemocnica BRATISLAVA 2. decembra (WEBNOVINY) - Stav zdravotníctva na Slovensku je kritický. Lekári sa s vládou nedohodli na podmienkach, od štvrtka 1. decembra tak prišlo o prácu 1200 lekárov. Mnohí z nich vo štvrtok nenastúpili do práce aj napriek tomu, že vláda vyhlásila núdzový stav.


Rokovania medzi vládou a Lekárskym odborovým združením (LOZ) boli doposiaľ neúspešné, preto budú pokračovať v piatok.

“V tejto chvíli môžem povedať, že rokovanie sme prerušili a budeme pokračovať zajtra a môžem povedať, že zatiaľ robíme a hľadáme všetky možnosti, aby sme došli v čo najbližšom období k dohode,” povedal vo štvrtok šéf LOZ Marian Kollár.

Ak lekár nenastúpi v čase vyhláseného núdzového stavu do nariadenej služby, polícia bude individuálne posudzovať následky, ktoré môžu takýmto konaním vzniknúť. "V prípade podozrenia zo spáchania trestných činov, najmä takých, ktoré ohrozujú životy a zdravie občanov, polícia bude konať neodkladne v súlade so zákonom," uviedol pre SITA hovorca prezídia PZ SR Michal Slivka.


Priebežná situácia v slovenských nemocniciach:

Na neurológii v Trnave zostal iba primár, oddelenie sa zatvorí

Fakultná nemocnica v Trnave v piatok zatvára neurologické oddelenie, zostal tu pracovať len primár a dvaja lekári, obaja však v priebehu štvrtka ochoreli. Pacientov nemocnica preváža do Galanty. Komplikovaná situácia je aj na internej klinike, tá však v obmedzenom režime funguje. Stabilizovať sa podarilo situáciu na anestéziológii. Zvyšok nemocnice podľa Paveleka funguje v bežnom režime.


V Trenčíne počet chýbajúcich lekárov stúpol

Počet lekárov, ktorí pre práceneschopnosť neprišli v piatok do práce vo Fakultnej nemocnici Trenčín, vzrástol. Kým vo štvrtok ich bolo 21, dnes ich je o 30 viac, teda 51. Väčšina oddelení funguje na akútny režim. Ďalší lekári odmietajú nastúpiť na poobedné služby.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Premiérka sa zaoberá lekármi, nie ministrovou funkciou (2. 12. 2011)
 Konanie lekárov vyvoláva paniku, môže nastať davová psychóza (2. 12. 2011)
 Žilinská nemocnica prišla o 90 lekárov (1. 12. 2011)
 V Nitre je situácia kritická, ošetrujú len akútne stavy (1. 12. 2011)
 V nemocnici v Banskej Bystrici chýba takmer 150 lekárov (1. 12. 2011)
 Lekárom v Trnave klopú na dvere s príkazmi do práce (1. 12. 2011)
 Zdravotníctvo v kríze: Sledujeme situáciu v nemocnicach (1. 12. 2011)nasledujúci článok >>
Muž šiel do väzenia, aby svojmu psovi zachránil život
<< predchádzajúci článok
Na neurológii v Trnave zostal iba primár, zatvorí sa