11. februára 2009

Zedník prvou hviezdou stretnutia

V utorňajších nočných zápasoch kanadsko-americkej hokejovej súťaže NHL sa bodovo presadila trojica Slovákov. Richard Zedník z Floridy prispel k výhre "panterov" nad Torontom (5:4 po predĺžení) ...

NEW YORK 11. februára (WEBNOVINY) - V utorňajších nočných zápasoch kanadsko-americkej hokejovej súťaže NHL sa bodovo presadila trojica Slovákov. Richard Zedník z Floridy prispel k výhre "panterov" nad Torontom (5:4 po predĺžení) dvoma presnými zásahmi a stal sa prvou hviezdou stretnutia. Výborným výkonom sa prezentoval aj Pavol Demitra na ľade St. Louis. Gólom a dvoma asistenciami pomohol k výhre Vancouver Canucks 6:4. Tridsiatyprvý gól v sezóne si na svoje konto pripísal Marián Hossa z Detroitu. "Červené krídla" aj jeho presnému zásahu zvíťazili na ľade Nashvillu 5:3.

Výsledky utorňajších zápasov zámorskej hokejovej NHL:

Boston - San Jose 2:5 (2:1, 0:0, 0:4)
New York Islanders - Los Angeles 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Columbus - Colorado 3:0 (0:0, 0:0, 3:0) - Peter Budaj (Colorado) chytil 27 z 30 striel súpera
Tampa Bay - Atlanta 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Florida - Toronto 5:4 po predĺžení (0:1, 1:2, 3:1 - 1:0) - Richard Zedník (Florida) 2+0
Nashville - Detroit 3:5 (0:2, 1:2, 2:1) - Marián Hossa (Detroit) 1+0
St. Louis - Vancouver 4:6 (2:0, 1:2, 1:4) - Pavol Demitra (Vancouver) 1+2