26. augusta 2014

Zenit Petrohrad postúpil do skupinovej fázy Ligy majstrov

Hráč Ricardo Faty (vľavo) zo Standard Liege a hráč Zenitu Petrohrad Hulk

Hráč Ricardo Faty (vľavo) zo Standard Liege a hráč Zenitu Petrohrad Hulk Foto: TASR/AP
Bratislava 26. augusta (TASR) - Futbalisti Zenitu Petrohrad si v utorok vybojovali postup do skupinovej fázy Ligy majstrov 2014/2015. Ruský tím v odvete play off zdolal na domácom trávniku Standard Liege 3:0, pričom už v prvom vzájomnom súboji triumfoval 1:0.

Skóre utorkového duelu otvoril po polhodine hry Rondon, ktorý hlavou prekonal súperovho brankára. Zenit ešte pred polčasovou prestávkou prišiel o vylúčeného Viktora Faizulina a Standard Liege mal takmer celé druhé dejstvo výhodu o jedného hráča. Tú sa mu však nepodarilo využiť a do vedenia opäť išli domáci. V 54. minúte Brazílčan Hulk premenil nariadený pokutový kop a ten istý hráč už o štyri minúty zvýšil na konečných 3:0. Belgický tím už v závere nič nevymyslel, navyše prišiel o Ricarda Fatyho, ktorý videl červenú kartu. Slovenský reprezentant Tomáš Hubočan do hry nezasiahol a nefiguroval ani na lavičke náhradníkov.

Žreb skupinovej fázy LM je na programe vo štvrtok 28. augusta. Neúspešní v play off sa automaticky presunú do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2014/2015.