Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

12. júna 2018

Ženy v katalánskej obci si odhlasovali kúpanie hore bezŽeny v španielskej dedine L'Ametlla del Valles ležiacej neďaleko Barcelony odhlasovali v referende zrušenie miestneho zákazu kúpania vo verejných bazénoch bez ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR - Martin Baumann
Barcelona 12. júna (TASR) - Ženy v španielskej dedine L'Ametlla del Valles ležiacej neďaleko Barcelony odhlasovali v referende zrušenie miestneho zákazu kúpania vo verejných bazénoch bez horného dielu plaviek.


Hlasovanie zorganizovali katalánske úrady, pričom výsledok tohto plebiscitu je legislatívne záväzný. V prospech zrušenia zákazu sa vyslovilo 61 percent voličiek, proti bolo 39 percent žien, informovala v pondelok stanica BBC.

Povolenie kúpať sa "hore bez" bude platiť pre ženy od 16 rokov. Celkovo sa na referende zúčastnilo 379 osôb. Ženy sa dožadovali hlasovania po tom, ako ich plavčíci začali vlani nahlasovať polícii, keď sa kúpali polonahé.

Prípad vyvolal originálnu formu protestu miestnych mužov, ktorí na podporu žien začali nosiť na kúpaliská vrchný diel bikín s nakreslenými bradavkami. Obec leží 35 kilometrov severne od Barcelony a žije v nej 8000 obyvateľov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Od smrti amerického herca Gregoryho Pecka uplynulo 15 rokov
<< predchádzajúci článok
Desať rokov uplynie od úmrtia herca a režiséra Petra Raševa

Ženy v katalánskej obci si odhlasovali kúpanie hore bez - diskusné fórum čitateľov