Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. februára 2018

Žiga: Premiér by bol hypoteticky vynikajúcim predsedom Ústavného súduNa archívnej snímke Peter Žiga.Zdieľať
Na archívnej snímke Peter Žiga. Foto: TASR Dano Veselský
Bratislava 14. februára (TASR) – Premiér Robert Fico (Smer-SD) by bol hypoteticky vynikajúcim predsedom Ústavného súdu SR. Uviedol to podpredseda vládnej strany Smer-SD a minister hospodárstva Peter Žiga, ktorý si však vie Fica veľmi dobre predstaviť aj ako mimoriadne dobrého a schopného predsedu novej Európskej komisie.


Žiga reagoval na medializovanú informáciu, že premiér údajne uvažuje o kandidatúre na Ústavný súd a spája ju s pozíciou predsedu tohto súdu. Takéto úvahy sú podľa jeho slov „úplne zbytočné špekulácie“.

„Ale čisto hypoteticky, tak ako som presvedčený, že by bol premiér Robert Fico vynikajúcim predsedom Ústavného súdu, rovnako si ho viem veľmi dobre predstaviť aj ako mimoriadne dobrého a schopného predsedu novej Európskej komisie,“ uviedol minister pre TASR.

Žiga sa vyjadril aj k otázke opätovnej kandidatúry prezidenta SR Andreja Kisku. „Čo sa týka úvah o odchode pána prezidenta, je okolo toho zbytočne veľa špekulácií,“ myslí si Žiga. „Som presvedčený, že keď pán prezident usúdi, že nastal vhodný moment, určite bude konať zodpovedne a bude o svojom rozhodnutí verejnosť informovať,“ doplnil.

Denník N v piatok (9.2.) priniesol informáciu, že podľa viacerých od seba nezávislých zdrojov z vládnych aj opozičných strán zvažuje Fico svoju kandidatúru na sudcu Ústavného súdu SR a spája ju s pozíciou predsedu súdu. Fico zatiaľ kandidatúru nepripúšťa. "Mojou ambíciou je, a už som to niekoľkokrát zdôraznil, doviesť stranu Smer k piatemu víťazstvu vo voľbách a k štvrtej účasti vo vláde," zareagoval podľa Denníka N na otázku, či zvažuje kandidatúru.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zrušili uznesenie o začatí trestného stíhania vo veci A. Soltésza
<< predchádzajúci článok
Sociálna poisťovňa medziročne zvýšila výber poistného

Žiga: Premiér by bol hypoteticky vynikajúcim predsedom Ústavného súdu - diskusné fórum čitateľov