04. júla 2013

Žilina začala v Európskej lige jasným víťazstvom

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili 3:0 vo štvrtkovom prvom zápase 1. predkola Európskej ligy UEFA na ihrisku gruzínskeho tímu Torpedo Kutaisi a pred odvetným stretnutím si utvorili sľubnú východiskovú ...

zilina KUTAISI 4. júla (WEBNOVINY) - Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili 3:0 vo štvrtkovom prvom zápase 1. predkola Európskej ligy UEFA na ihrisku gruzínskeho tímu Torpedo Kutaisi a pred odvetným stretnutím si utvorili sľubnú východiskovú pozíciu.

Po bezgólovom prvom polčase sa v druhej časti hry dvakrát presadil žilinský útočník Majtán, jeden gól pridal Pich.

Odveta na štadióne pod Dubňom je na programe vo štvrtok 11. júla o 17.30 h.

Torpedo Kutaisi (Gruz.) - MŠK Žilina (SR) 0:3 (0:0)

Góly: 58. a 84. T. Majtán, 77. Pich, ŽK: 7. Tabatadze, 26. Kuchianidze, 52. Gorozia, 85. Kvilitaia (náhradný brankár), 87. Kapanadze - 55. Paur, 60. A. Ceesay, 74. Žilák, rozhodoval: Vučkov (Chor.)

Kutaisi: Migineišvili - Tabatadze, Čelidze, Čanturia, Čiteišvili - Cincadze, Gigauri - Kuchianidze (73. Kapanadze), Pircchalava (53. Panculaia), Gorozia (64. Tuguši) - Barabadze
Žilina: Dúbravka - Mabouka, Piaček, Akakpo, A. Ceesay - Pečovský - Mihalík (73. Žilák), Bello (90.+ Káčer), Paur (88. Škvarka), Pich - T. Majtán

I. polčas

V prvom polčase si ani jeden z tímov nevypracoval súvislejší tlak. Najväčšiu príležitosť "šošonov" na skórovanie nevyužil v 29. min po Bellovom rohovom kope Pich, ktorý netrafil loptu ideálne.

II. polčas

Po zmene strán boli hostia aktívnejší. V 58. min Mabouka našiel presným centrom Majtána, ktorý zblízka hlavou usmernil loptu za chrbát domáceho brankára Migineišviliho a otvoril skóre zápasu - 0:1.

V 65. min neuspel po Bellovom prieniku Pich. O sedem minút neskôr vystrelil spoza šestnástky nepresne striedajúci Tuguši z tímu Kutaisi. V 77. min poistil žilinské vedenie Pich: dvadsaťštyriročný rodák zo Svidníka dorazil druhým dotykom lopty do bránky Majtánovu strelu, ktorú pred neho vyrazil brankár Kutaisi - 0:2.

V 83. min nevyužil Pichovu prihrávku na hranicu šestnástky Majtán, o minútu neskôr po prízemnom centri Ceesaya však hrotový hráč Žilinčanov zvýšil strelou do pravého horného rohu na 3:0 pre slovenského zástupcu.