Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. júna 2023

Žilinka považuje trest pre Dušana Dedečka za nízky, dal pokyn na odvolanieMestský súd Bratislava I rozhodol vo štvrtok o 15-ročnom nepodmienečnom treste odňatia slobody pre vodiča Dušana D. Rozhodnutie senátu o treste zatiaľ nie je právoplatné.Zdieľať
Žilinka považuje trest pre Dušana Dedečka za nízky, dal pokyn na odvolanie

 

Generálny prokurátor Maroš Žilinka považuje uložený trest 15 rokov väzenia pre vodiča Dušana D. z vlaňajšej tragickej dopravnej nehody na bratislavskej zastávke Zochova za neprimerane nízky. Krajskému prokurátorovi v Bratislave vydal pokyn, aby proti štvrtkovému (8. 6.) rozsudku Mestského súdu Bratislava I podal odvolanie v neprospech obžalovaného pre nesprávnosť výroku o treste. 


"Uložený trest odňatia slobody považujem za neprimerane nízky, dôsledne nezohľadňujúci spôsob spáchania činu, jeho následky a osobu páchateľa. V neposlednom rade nezabezpečuje ani generálnu prevenciu, výchovný vplyv, teda odradenie iných od páchania obdobných trestných činov," uviedol Žilinka.

Mestský súd Bratislava I rozhodol vo štvrtok o 15-ročnom nepodmienečnom treste odňatia slobody pre vodiča Dušana D. Rozhodnutie senátu o treste zatiaľ nie je právoplatné. Obžalovaný na hlavnom pojednávaní priznal vinu. Trest si má odpykať v ústave na výkon trestu odňatia slobody s minimálnym stupňom stráženia. Dostal tiež desaťročný zákaz činnosti v podobe šoférovania motorových vozidiel a trojročný ochranný dohľad.

Dopravná nehoda v centre Bratislavy si 2. októbra 2022 vyžiadala päť mŕtvych a niekoľko zranených osôb. Dušan D. mal podľa obžaloby šoférovať v štádiu ťažkého stupňa opitosti. Jeho automobil dosiahol rýchlosť 143 kilometrov za hodinu. K stretu s prvou osobou malo prísť pri rýchlosti 107 kilometrov za hodinu. Na zastávke sa malo nachádzať približne 40 ľudí.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Vodič Dušan Dedeček z tragédie v centre Bratislavy na Zochovej dostal 15 rokov väzenia (8. 6. 2023)
 Vodič Dušan Dedeček z tragickej dopravnej nehody na Zochovej priznal vinu (8. 6. 2023)
 Prokurátor podal obžalobu na Dušana Dědečka pre tragickú nehodu (31. 3. 2023)
 Dědeček obvinený z tragickej nehody na Zochovej vzali do väzby (14. 10. 2022)
 Vodiča z tragickej nehody na zástavke Zochova eskortovali pred súd. Obhajca prezradil, akou rýchlosťou išiel (foto+video) (6. 10. 2022)
 Študenti VŠMU si uctia pamiatku obetí nehody na Zochovej pietnym koncertom (5. 10. 2022)
 Tragická dopravná nehoda na Zochovej rozvírila vášnivé debaty, vláda chce prísne trestať opitých šoférov (video+foto) (4. 10. 2022)
 Vodičom auta, ktoré zrazilo ľudí na zastávke Zochova, má byť športový funkcionár Dědeček (3. 10. 2022)
 Tragédia v Bratislave: Opitý vodič vrazil do zastávky plnej ľudí. Po nehode sa k policajtom k policajtom správal agresívne (3. 10. 2022)
 VIDEO: V Bratislave narazilo auto do zastávky, nehoda si vyžiadala štyroch mŕtvych a šesť zranených (3. 10. 2022)nasledujúci článok >>
Vo Vysokých Tatrách vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity, problém mali aj v Tatranskej Lomnici
<< predchádzajúci článok
Tipy a triky na dovolenku v Istrii pre nezabudnuteľný zážitok