Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. októbra 2022

VIDEO: V Bratislave narazilo auto do zastávky, nehoda si vyžiadala štyroch mŕtvych a šesť zranenýchPredseda Národnej rady SR Boris Kollár vyjadril úprimnú sústrasť pozostalým a rodinám obetí.Zdieľať
Na bratislavskej Zochovej ulici narazilo v nedeľu krátko po 22.15 h auto do zastávky mestskej hromadnej dopravy (MHD). Nehoda si podľa doterajších informácií vyžiadala piatich mŕtvych a desať vážne zranených. Na sociálnej sieti o tom informovala starostka bratislavského Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.


"Podľa doterajších informácii vodič osobného motorového vozidla narazil do zastávky MHD, na ktorej sa v tom čase nachádzalo viacero osôb," uviedli policajti. Prezídium Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) priblížilo, že po príchode na miesto udalosti museli vyslobodzovať osoby z vozidla aj spod vozidla.

 

Dopravu po Staromestskej ulici smerom na Most SNP uzavreli

Doprava po Staromestskej ulici v Bratislave smerom na Most SNP je po tragickej nehode úplne uzavretá. Linky mestskej hromadnej dopravy odklonili cez Námestie SNP a Rázusovo nábrežie. Na sociálnej sieti o tom informoval bratislavský primátor Matúš Vallo.

Na snímke obhliadka miesta činu dopravnej nehody, uprostred prekryté telo obete v pondelok 3. októbra 2022 v Bratislave.

Foto: TASR/Martin Baumann

 

"Ťažko sa mi hľadajú slová na tragickú udalosť, ktorá sa stala neskoro večer na Zochovej ulici," uviedol Vallo s tým, že vodič osobného auta bol údajne pod vplyvom alkoholu. Vyjadril úprimnú sústrasť rodinám.

Na snímke auto, ktoré narazilo do zastávky MHD na Zochovej ulici v pondelok 3. októbra 2022 v Bratislave.

Foto: TASR/Martin Baumann

 

Polícia žiada svedkov o pomoc

Polícia žiada svedkov tragickej nehody v centre Bratislavy o pomoc. Ak ju niekto videl a má informácie, ktoré pomôžu pri vyšetrovaní, môže sa prihlásiť na bezplatnom čísle polície 158. Taktiež môže políciu kontaktovať cez súkromnú správu na sociálnej sieti Facebook na stránke Polícia SR Bratislavský kraj.

Na snímke auto, ktoré narazilo do zastávky MHD na Zochovej ulici, vpravo pekryté telo obete nehody v pondelok 3. októbra 2022 v Bratislave.

Foto: TASR/Martin Baumann

 

B. Kollár vyjadril ľútosť nad tragédiou v Bratislave

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) vyjadril úprimnú sústrasť pozostalým a rodinám obetí po nedeľnej (2. 10.) tragédii v Bratislave. Zraneným zaželal skoré uzdravenie.

"S hrôzou a zdesením som prijal túto správu. Opitý vodič vrazil do zastávky plnej ľudí. Musíme mať nulovú toleranciu k alkoholu za volantom," vyhlásil na sociálnej sieti.

Šéf parlamentu vyjadril presvedčenie, že vodič nevyviazne len s podmienkou. "Zničil jednou nezodpovednosťou veľa osudov rodín," skonštatoval.

Na snímke policajtky na mieste dopravnej nehody na Zochovej ulici v pondelok 3. októbra 2022 v Bratislave.

Foto: TASR/Pavol Zachar

Po náraze auta do zastávky MHD uviedli dvoch ľudí do umelého spánku

Zo šiestich zranených po nedeľnej (2.10.) tragickej nehode v centre Bratislavy boli dvaja v kritickom stave. Záchranári ich uviedli do umelého spánku a s viacerými ťažkými poraneniami, tzv. polytraumou previezli do nemocnice. TASR o tom informovala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) SR Alena Krčová. Piatu obeť záchranári nepotvrdili.

"Podľa informácií, ktoré sme prijali na tiesňovej linke 155, na zastávke Zochova auto vrazilo do ľudí a na mieste sa malo nachádzať veľa zranených. Traja z nich podľahli ťažkým zraneniam na mieste, štvrtého sa pokúšali vyslaní záchranári oživovať, žiaľ, neúspešne. Lekár musel aj v jeho prípade, žiaľ, konštatovať smrť," uviedla Krčová.

Okrem dvoch ťažko ranených boli ďalší štyria zranení pri vedomí. "Utrpeli najmä zlomeniny a úrazy hlavy. Posádky ich po ošetrení transportovali do nemocníc," doplnila hovorkyňa.

Celkovo si nehoda podľa jej slov vyžiadala štyroch mŕtvych a šesť zranených. Starostka bratislavského Starého Mesta Zuzana Aufrichtová pôvodne informovala o piatich obetiach a desiatich vážne zranených.

Polícia žiada svedkov tragickej nehody v centre Bratislavy o pomoc. Ak ju niekto videl a má informácie, ktoré pomôžu pri vyšetrovaní, môže sa prihlásiť na bezplatnom čísle polície 158. Taktiež môže políciu kontaktovať cez súkromnú správu na sociálnej sieti Facebook na stránke Polícia SR Bratislavský kraj.
 

Polícia dokumentuje nehodu na zastávke Zochova, vyzýva na opatrnosť


Policajti v centre hlavného mesta naďalej dokumentujú okolnosti nočnej tragickej nehody na zastávke Zochova. Vodičov vyzývajú na opatrnosť. Bratislavskí policajti o tom informujú na sociálnej sieti.
 

Na bratislavskej Zochovej ulici narazilo v nedeľu krátko po 22.15 h auto do zastávky mestskej hromadnej dopravy (MHD). Nehoda si podľa doterajších informácií vyžiadala štyroch mŕtvych a sedem zranených. Doprava po Staromestskej ulici v Bratislave smerom na Most SNP je po tragickej nehode úplne uzavretá. Bratislava, pondelok 3. októbra 2022.

Foto: TASR - Martin Baumann

 


"Apelujeme na verejnosť, aby pri prejazde miestom tejto udalosti zvýšili svoju pozornosť a opatrnosť, pretože premávka bude usmerňovaná policajtmi v smere od Hodžovho námestia na Most SNP do jedného jazdného pruhu," uviedli policajti. Občanov vyzvali, aby na presun do Petržalky, ak je to možné, využili alternatívnu trasu.
 

Čaputová vyjadrila sústrasť pozostalým obetí nočnej tragickej nehody


Úprimnú sústrasť rodinám, blízkym a priateľom obetí tragickej autonehody, ktorá sa odohrala v nedeľu (2. 10.) v noci v centre Bratislavy, vyjadrila prezidentka Zuzana Čaputová. Na sociálnej sieti zároveň všetkým zraneným zaželala skoré uzdravenie.

Prezidentka svojím statusom apeluje na zodpovednosť za volantom. "Alkohol pri jazde autom nemá miesto. Pri sadaní za volant sa vždy, prosím, rozhodujme a správajme zodpovedne, aby sme svojím konaním nezapríčinili nešťastie a smútok iným ľuďom," napísala.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Tragická nehoda na zastávke Zochova má už päť obetí, polícia priniesla aj ďalšie informácie (video+foto) (3. 10. 2022)
 Vodičom auta, ktoré zrazilo ľudí na zastávke Zochova, má byť športový funkcionár Dědeček (3. 10. 2022)
 Tragédia v Bratislave: Opitý vodič vrazil do zastávky plnej ľudí. Po nehode sa k policajtom k policajtom správal agresívne (3. 10. 2022)
 Rastislava Žitného podmienečne prepustili (27. 5. 2013)
 Rastislav Žitný si odpykáva trest za usmrtenie chlapčeka (19. 4. 2012)
 Súd poslal Rastislava Žitného na dva roky do väzenia (17. 4. 2012)
 Prokurátorka chce vyšší trest pre Rastislava Žitného (8. 11. 2011)
 Rastislav Žitný je vinný za smrť päťročného Tomáša (24. 10. 2011)
 Pokračuje súd s bývalým moderátorom Rastislavom Žitným (27. 6. 2011)
 Súd už dostal posudok o nehode moderátora Žitného (3. 5. 2011)nasledujúci článok >>
Tragédia v Bratislave: Opitý vodič vrazil do zastávky plnej ľudí. Po nehode sa k policajtom k policajtom správal agresívne
<< predchádzajúci článok
Mikulcovo ministerstvo monitoruje situáciu s nelegálnymi migrantmi