Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. júla 2021

Žilinka skritizoval Lipšica, k uzneseniu Úradu inšpekčnej služby sa nemal vyjadrovaťGenerálny prokurátor Maroš Žilinka skritizoval špeciálneho prokurátoraZdieľať
zilinka 676x451 28.7.2021 (Webnoviny.sk) - Generálny prokurátor Maroš Žilinka skritizoval špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica za jeho vyjadrenia k uzneseniu Úradu inšpekčnej služby o vznesení obvinenia. Uviedol to vo svojom profile na sociálnej sieti.


Ako ďalej vysvetlil, Lipšic sa vyjadroval k veci, v ktorej Úrad špeciálnej prokuratúry nevykonáva dozor, keďže ten vykonáva v danej veci prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave. Navyše špekulatívne polemizoval s jednotlivými dôkazmi neprípustným spôsobom vlastným pre obhajobu.

Lipšic pre médiá dementoval, že Národná kriminálna agentúra (NAKA) nechcela dať inšpekcii spisy, a to bol dôvod ich zhabania a tiež že sa obvinenie svedkov týka medializovaných káuz NAKA.

„Špeciálny prokurátor zabudol, že už nie je advokátom, ale prokurátorom, dokonca špeciálnym. Špeciálny prokurátor navyše verejne prezentoval svoje subjektívne názory vo veci, ktorá nie je právoplatné skončená,“ uviedol Žilinka.

Podľa neho Lipšic bezprecedentne postupoval v rozpore so zákonným princípom zdržanlivosti prokurátora a spôsobom, ktorý neprispieva k zvyšovaniu dôveryhodnosti prokuratúry. Dodal, že on ako generálny prokurátor SR to nebude tolerovať.


Zdroj: Webnoviny.sk - Žilinka skritizoval Lipšica, k uzneseniu Úradu inšpekčnej služby sa nemal vyjadrovať © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Grassalkovichovu záhradu na dva dni uzatvoria, dôvodom je neohlásené zhromaždenie
<< predchádzajúci článok
Hygienici rešpektujú stanovisko Ústavného súdu, ktorý pozastavil výnimku pre osoby po prvej dávke vakcíny

Žilinka skritizoval Lipšica, k uzneseniu Úradu inšpekčnej služby sa nemal vyjadrovať - diskusné fórum čitateľov