Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. augusta 2007

Žilinskí poslanci schválili primátorovi 270-tisícovú odmenuPrimátor Žiliny Ivan Harman si finančne prilepší. Žilinskí radní mu dnes odklepli mimoriadnu odmenu 270-tisíc korún za jeho prácu počas polroka v primátorskom kresle. "Je to plne v ...Zdieľať

ŽILINA 27. augusta (WEBNOVINY) - Primátor Žiliny Ivan Harman si finančne prilepší. Žilinskí radní mu dnes odklepli mimoriadnu odmenu 270-tisíc korún za jeho prácu počas polroka v primátorskom kresle. "Je to plne v kompetencii mestského zastupiteľstva, v súlade so zákonom, myslím si, že nemám dôvod to nejakým spôsobom komentovať," konštatoval Harman. Mestskí poslanci ocenili aj ďalších predstaviteľov radnice - viceprimátorovi Michalovi Horeckému schválili 126-tisícovú odmenu a hlavnému kontrolórovi Jozefovi Pálfymu takmer 42-tisíc.

Primátorovi a jeho zástupcovi išlo 50 percent súčtu šiestich mesačných platov, hlavnému kontrolórovi 30 percent. Opoziční poslanci žiadali konkrétne zdôvodnenie vyplatenia odmien či odmeny vo výške mesačného platu, tieto návrhy však neprešli. "Myslím si, že toto je detinský spôsob zviditeľňovania sa, naozaj nevidím žiaden dôvod na to, aby som nejakým spôsobom komentoval rozhodnutie mestského zastupiteľstva, ktoré mi pridelilo zo zákona nárokovateľné odmeny," reagoval šéf žilinskej radnice na otázku, či nejakú časť z odmeny venuje na charitu.

Poslanci tiež odvolali z funkcie riaditeľky Mestského divadla v Žiline k 31. augustu jeho doterajšiu šéfku Elenu Dikošovú. Na tomto poste pôsobila od roku 1996. Ide o snahu mesta obsadzovať pozície vedúcich zamestnancov výberovým konaním. Žilinskí radní dnes schválili aj nový Štatút mestskej polície a jej organizačný a platový poriadok.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Investor chce v centre Nitry postaviť 25-poschodovú budovu
<< predchádzajúci článok
Na Podbanskom sa prevrátil traktor s lesnými robotníkmi

Žilinskí poslanci schválili primátorovi 270-tisícovú odmenu - diskusné fórum čitateľov