Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

14. júla 2018

Živý šach v Banskej Štiavnici vyvrcholí partiou so živými figúrkamiIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Jozef Poliak
 
Banská Štiavnica 14. júla (TASR) - Šachovou partiou Sergeja Movsesjana a legendárneho Ľubomíra Ftáčnika prenesenou na obriu šachovnicu v sobotu v Banskej Štiavnici vyvrcholí podujatie, ktoré každoročne do mesta priláka tisíce ľudí. Štiavnický živý šach ponúkne netradičné divadlo - partiu šachistov, ktorí budú hýbať živými figúrkami stvárnenými šermiarmi so zaviazanými očami.


"Okrem toho sa počas dňa bude konať veľký jarmok, ktorý v tomto roku pre veľký záujem rozširujeme aj na Radničné námestie. Chýbať nebude historický tábor šermiarov, vystúpenia skupín Bojník a Corvus Arma – Havrani, hudobná skupina Gnomus, Miro Kasprzyk, Erik Forgáč, Kyselí Krastafci, sokoliari sv. Bavona a Anta Agni," uviedol Rastislav Marko z banskoštiavnického mestského úradu. Špeciálnym hosťom tohto ročníka bude pražské V.O.S.A Theatre s pouličným vystúpením Vysoké snění, ktoré na podujatie vnesie prvky moderného cirkusu.

Aj tento rok je podujatie sprevádzané dopravnými obmedzeniami, počas trvania podujatia je uzavreté Trojičné aj Radničné námestie.

 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Červené telefóny medzi Kremľom a Bielym domom nefungovali
<< predchádzajúci článok
Vrbovské vetry privejú dobrú hudbu a kvalitnú zábavu

Živý šach v Banskej Štiavnici vyvrcholí partiou so živými figúrkami - diskusné fórum čitateľov