03. augusta 2013

Zlaté Moravce vyhrali v Dunajskej Strede vďaka gólu v 90. minúte

Dunajská Streda 3. augusta (TASR) - Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce dokázali v 4. kole Corgoň ligy 2013/2014 prvýkrát v sezóne bodovať, keď zvíťazili na ihrisku Dunajskej Stredy gólom Tribulu z 90. minúty 1:0.

Na snímke brankár ViOnu Martin Kuciak. Foto: TASR/Milan Kapusta

V úmornej horúčave zápas 1577 prítomných divákov svojou úrovňou nenadchol. Hostia boli od začiatku útočnejším tímom a pôsobili lepším dojmom. Napriek tomu sa do prvej väčšej príležitosti dostali domáci futbalisti, Vaculíkova strela v 12. minúte však len tesne minula priestor Kuciakovej brány.

O osem minút neskôr sa k slovu mohli dostať aj hostia, ale Majerníka v úniku čistým spôsobom odstavil Gašparík. V 33. minúte sa ofenzívny futbalista Dunajskej Stredy ukázal v dobrom svetle aj pred súperovou šestnástkou, jeho strela však letela tesne nad bránu Zlatých Moraviec. V závere polčasu zaujali ešte dva hlavičkové pokusy domáceho Petra Majerníka, prvý pokryl Kuciak a následný minul bránu hostí.

Domáci mali v druhom polčase kondičné problémy, čo súper využil a získal prevahu. V 58. minúte sa odhodlal k strele Mazan, ale jeho pokus smeroval len do miest, kde sa pohyboval domáci brankár Belic. Najväčšiu šancu Zlatých Moraviec spálil Babic o osem minút neskôr, keď mu presne prihral do šance Mazan, ale z bezprostrednej blízkosti poslal hráč hostí loptu vedľa brány.

V domácom tíme ho napodobnil v poslednej minúte Majerník, ktorému lopta preskočila nohu a nedokázal ju usmerniť za Kuciaka. Hostia sa napokon mohli tešiť z plného bodového zisku. V 90. minúte oklamala defenzíva Dunajskej Stredy sama seba, keď pri úniku Tribulu reklamovala ofsajd. Podľa verdiktu rozhodcov však nešlo o postavenie mimo hry, a tak sa striedajúci Tribula postaral o tesné víťazstvo Zlatých Moraviec na Žitnom ostrove 1:0.