13. júna 2009

Zlato Kolníkovej na 200 m na ME nevidiacich a slabozrakých

Slovenská reprezentantka Hana Kolníková obsadila na majstrovstvách Európy nevidiacich a slabozrakých (IBSA) v atletike na gréckom ostrove Rodos vo finále behu na 200 metrov 1. miesto v osobnom a slovenskom ...

RODOS 13. júna (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentantka Hana Kolníková obsadila na majstrovstvách Európy nevidiacich a slabozrakých (IBSA) v atletike na gréckom ostrove Rodos vo finále behu na 200 metrov 1. miesto v osobnom a slovenskom rekorde zrakovo postihnutých 25,91 sekundy. Je to v histórii vôbec prvý titul pre Slovensko, ktorý si vybojovala žena. Kolníková trénuje už druhý rok pod vedením trénera Jána Surgáča, bývalého popredného slovenského bežca na stredné trate. "Hanka vo finálovom behu zdolala aj dvojnásobnú šprintérsku medailistku z paralympijských hier v Pekingu Evu Nguiovú a finalistku paralympijských hier Volhu Zinkevičovú," informoval agentúru SITA Dušan Dědeček zo Slovenského atletického zväzu zdravotne postihnutých.