17. februára 2014

Zlato v skokoch akrobatických lyžiarov získal Kušnir

Bielorus Anton Kušnir sa stal olympijským šampiónom v skokoch akrobatických lyžiarov na XXII. zimných olympijských hrách v ruskom Soči. Kušnir zvíťazil po troch finálových ...

akrobaticke lyzovanie ČERVENÁ POĽANA 17. februára (WEBNOVINY) - Bielorus Anton Kušnir sa stal olympijským šampiónom v skokoch akrobatických lyžiarov na XXII. zimných olympijských hrách v ruskom Soči.

Kušnir zvíťazil po troch finálových jazdách s náskokom vyše 20 bodov pred Austrálčanom Davidom Morrisom. Bronzovú medailu si vybojoval víťaz 1. kola kvalifikácie, Číňan Ťia Cung-jang. Vo finálovom treťom kole sa v Parku extrémnych športov Roza Chutor v Červenej Poľane predstavili už len štyria akrobati.

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť ----------> TU

Pre víťazného Kušnira je to najväčší úspech kariéry. Doteraz mal 29-ročný rodák z ukrajinského Krasnoarmejska na konte len jeden bronz z majstrovstiev sveta z amerického Deer Valley 2011. Na ZOH bol doteraz najlepšie ôsmy v Turíne 2006.

Obrazom: Desiaty deň na olympiáde v Soči