Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. januára 2007

Známky kontaminácie polóniom vykazuje 116 ľudíCelkovo 116 ľudí v Británii vykazuje známky kontaminácie rádioaktívnym polóniom-210. Vo štvrtok o tom informovala britská Agentúra na ochranu zdravia (HPA). V súvislosti so smrťou ruského ...Zdieľať

LONDÝN 11. januára (WEBNOVINY) - Celkovo 116 ľudí v Británii vykazuje známky kontaminácie rádioaktívnym polóniom-210. Vo štvrtok o tom informovala britská Agentúra na ochranu zdravia (HPA). V súvislosti so smrťou ruského exšpióna Alexandra Litvinenka, ktorý v novembri zomrel na otravu polóniom, testovali v Británii doteraz 596 ľudí. Ide väčšinou o zákazníkov a zamestnancov hotela a dvoch reštaurácií, ktoré Litvinenko v čase svojej otravy navštívil. "Máme vyše sto ľudí, ktorí dokázateľne prišli do kontaktu s polóniom-210," povedala šéfka HPA Pat Troopová. Agentúra vo vyhlásení zdôraznila, že verejnosť nie je ohrozená a len u 13 pozitívne testovaných existuje "veľmi malá hrozba" budúcich zdravotných ťažkostí.

HPA, ktorá operuje v 48 krajinách sveta, identifikovala ďalších asi 450 ľudí mimo Británie, ktorí mohli byť kontaminovaní a ktorých plánuje otestovať.

SITA/AFP/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bush vyšle do Iraku ďalších vojakov
<< predchádzajúci článok
Pri leteckom útoku USA nezahynuli hľadaní teroristi