Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

07. júna 2021

ZOO v San Franciscu prišla o svojho obyvateľa, šimpanz Cobby sa dožil 63 rokovV zoologickej záhrade v americkom San Franciscu v sobotu uhynul najstarší šimpanzí samec spomedzi všetkých ZOO v Severnej Amerike. Mal 63 rokov.Zdieľať
oldest_us_chimpanzee_dies_83373 15f5f41929c64319b75ec5266da894e1 676x450 7.6.2021  - V zoologickej záhrade v americkom San Franciscu v sobotu uhynul najstarší šimpanzí samec spomedzi všetkých ZOO v Severnej Amerike. Mal 63 rokov.


Šimpanza menom Cobby priviezli do ZOO v kalifornskom San Franciscu v 60. rokoch minulého storočia. Zariadenie bližšie nešpecifikovalo príčinu úmrtia zvieraťa, no pripustilo, že jedným z faktorov mohol byť práve vysoký vek a nedávne ochorenie.

Medzinárodná únia na ochranu prírody a prírodných zdrojov zaraďuje šimpanzy medzi ohrozené druhy a v dôsledku lovu za najohrozenejšie primáty v Afrike.

Priemerná dĺžka života šimpanzov vo voľnej prírode je 33 rokov, zatiaľ čo v ľudskej starostlivosti sa môžu dožiť až 50 alebo 60 rokov.


Zdroj: Webnoviny.sk - ZOO v San Franciscu prišla o svojho obyvateľa, šimpanz Cobby sa dožil 63 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nitrianske divadlo prekvapil záujem divákov, muselo pridať inscenácie
<< predchádzajúci článok
Košický spevák Ivo Bič zverejnil svoj druhý singel, do konca roka by rád vydal sólový album

ZOO v San Franciscu prišla o svojho obyvateľa, šimpanz Cobby sa dožil 63 rokov - diskusné fórum čitateľov