Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. marca 2007

Zrušenie KÚ bude podľa Kaliňáka prvý krok dobrým smeromZrušenie krajských úradov bude podľa ministra vnútra Roberta Kaliňáka prvým krokom, na ktorom chce vláda demonštrovať spôsob zjednodušenia štátnej správy. Kaliňák to povedal poslancom ...Zdieľať

BRATISLAVA 20. marca (WEBNOVINY) - Zrušenie krajských úradov bude podľa ministra vnútra Roberta Kaliňáka prvým krokom, na ktorom chce vláda demonštrovať spôsob zjednodušenia štátnej správy.

Kaliňák to povedal poslancom parlamentu pri prezentácii informácie o výsledkoch analýzy vývoja a súčasného stavu verejnej správy a návrhoch opatrení. Navrhol v nej zrušenie špecializovaných krajských úradov, k júlu 2008 chcel ako prvé zrušiť školské úrady. Rušiť by sa podľa ministra mali aj krajské úrady životného prostredia, pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie, krajské stavebné úrady a Vyššia vojenská správa v Banskej Bystrici. Ďalšie úrady by sa zlúčili. Ministerstvo navrhlo predbežne ponechať krajskú i regionálnu veterinárnu a potravinovú správu, katastrálne úrady, krajské riaditeľstvá hasičského a záchranného zboru a polície, správu katastra, okresné riaditeľstvá hasičov a polície, colné a daňové, obvodné banské úrady, regionálne úrady verejného zdravotníctva a úrady práce. „Úspora sa ukáže nielen v pracovných miestach, ale aj na správe budov a všetkého, čo so sebou štátna správa prináša,“ povedal Kaliňák, podľa ktorého bude práve zrušenie krajských úradov prvým krokom, na ktorom chce vláda demonštrovať spôsob zjednodušenia štátnej správy. „Je to krok dobrým smerom, pretože posledná reforma priniesla veľa úradníkov navyše a nepriniesla vyššiu efektivitu,“ dodal Kaliňák.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mohutný požiar zničil príbytky vyše 1 000 obyvateľov Káhiry
<< predchádzajúci článok
Poslanci si pripomenuli výročie podpísania Rímskych zmlúv

Zrušenie KÚ bude podľa Kaliňáka prvý krok dobrým smerom - diskusné fórum čitateľov

Zrušenie krajských úradov21.3. 7:08:52