Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

04. júla 2007

ŽSR môžu odpredať ďalší majetok štátu za 18 mil. SkŽeleznice Slovenskej republiky (ŽSR) môžu uzavrieť ďalšie kúpne zmluvy na odplatný prevod majetku štátu v hodnote 18 mil. Sk, ktorý nepotrebujú pre svoju hlavnú činnosť. Vláda na ...Zdieľať

BRATISLAVA 4. júla (ERBNOVINY) - Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) môžu uzavrieť ďalšie kúpne zmluvy na odplatný prevod majetku štátu v hodnote 18 mil. Sk, ktorý nepotrebujú pre svoju hlavnú činnosť. Vláda na stredajšom zasadnutí totiž odsúhlasila dva návrhy, aby Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií SR vydalo ŽSR predchádzajúce súhlasy na uzavretie príslušných kúpnych zmlúv. ŽSR vykonávajú prevody majetku štátu, ktorý majú v správe, podľa zákona o podmienkach prevodu majetku štátu na iné osoby. Ide o prevody nehnuteľností tretím osobám využívané na bývanie, rekreačné účely alebo na podnikanie.

Zostatková hodnota majetku štátu, ktorý môžu ŽSR odpredať na základe stredajšieho rozhodnutia vlády za predajnú cenu celkom 18 mil. Sk, dosahuje 4,8 mil. Sk a všeobecná hodnota takmer 11,5 mil. Sk. Najvyššiu predajnú cenu má súbor nehnuteľností, rekreačných zariadení s príslušenstvom v obci Zbyňov, a to 12,5 mil. Sk pri zostatkovej hodnote 2,2 mil. Sk. Ide o 20 pozemkov v celkovej výmere 24 422 štvorcových metrov a 13 budov zapísaných na liste vlastníctva. Nehnuteľnosť sa v súčasnosti nevyužíva, stavby sú zdevastované a vnútorné zariadenie je zničené. Ponuku na kúpu areálu s vyvolávacou cenou 7 mil. Sk predložili štyria záujemcovia.

Vláda pred dvoma týždňami už odsúhlasila odpredaj majetku štátu v správe ŽSR za predajnú cenu 2,1 mil. Sk pri zostatkovej hodnote 328,2 tis. Sk.

sita


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cestná bomba zabila v Afganistane 6 vojakov NATO a tlmočníka
<< predchádzajúci článok
Ryanair v júni prepravil 4,3 mil. cestujúcich