08. marca 2009

Zvolenčania po nedeli bližšie k postupu

Hokejisti Zvolena využili výhodu domáceho prostredia a v piatom súboji štvrťfinálovej série extraligy zdolali súpera z Liptovského Mikuláša hladko 6:1. Hráči spod Pustého hradu boli od polovice ...

ZVOLEN 8. marca (WEBNOVINY) - Hokejisti Zvolena využili výhodu domáceho prostredia a v piatom súboji štvrťfinálovej série extraligy zdolali súpera z Liptovského Mikuláša hladko 6:1. Hráči spod Pustého hradu boli od polovice stretnutia jasne lepším tímom a v doteraz vyrovnanej sérii dosiahli prvé jednoznačné víťazstvo. Séria sa teraz presúva na Liptov, kde je šiesty duel s mečbalom na zvolenských hokejkách na programe v utorok 10. marca.

V skupine o 9.- 12. miesto Popradčania zlepšeným záverom zdolali v podtatranskom derby Kežmarok 5:4 a Nitra doma zaváhala so Žilinou. Hostia sa pod Zoborom tešili z víťazstva 4:3 po samostatných nájazdoch.

štvrťfinále play off (hrá sa na 4 víťazstvá) - piaty zápas:

HKm Zvolen - MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (1:1, 2:0, 3:0) - stav série 3:2
Góly: 14. Tatar (Dubec, Bruun), 29. M. Gálik (Lelkeš, Sivák), 34. Tatar (F. Turek, Cebák), 47. Huba (Michal Chovan, M. Štrba), 48. Lelkeš, 59. F. Turek (L. Čierny, Tatar) - 5. Cibuľa (Tomášek, Halaj)
Vylúčení: 8:12 na 2 min, navyše: M. Bača (L. Mikuláš) na 10 min za napadnutie hlavy, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország, Kubuš - Valach, Gašparík, 3884 divákov

V prvej tretine boli hostia často na trestnej lavici, napriek tomu sa dokázali ujať vedenia. Najprv Laca neprekonal Richard Huna, no potom po Tomášekovej strele z ľavej strany Cibuľa skóroval z dorážky. Vyrovnanie mal na hokejke v 8. min Ďaloga a v 13. min Dubec, ale Falter bol oporou Liptákov. Kapituloval až v 14. min, keď najprv Dubec z pravej strany neuspel, no puk sa dostal k Tatarovi, ktorý sa presadil medzi kruhmi a z troch metrov poslal puk za Faltera. V druhej tretine boli aktívnejší domáci hokejisti. Faltera opäť preveril Dubec a po ňom aj Gálik, ale brankár Liptákov pustil puk za seba až v presilovke domáceho HKm, keď prihrávku Lelkeša z ľavej strany na pravú využil Gálik, ktorý mieril z pokľaku do odkrytej časti bránky - 2:1. Po góle sa nepresadil vo dvoch šanciach zblízka Štrba, no napokon v 34. min sa tešil opäť Tatar: z pravej strany mu poslal peknú prihrávku Turek a slovenský reprezentant do 20 rokov peknou strelou spomedzi kruhov pomedzi betóny prekonal Faltera - 3:1.
Aj v tretej tretine sa viac darilo domácim hokejistom, ktorí mali viac síl ako hostia. V 47. min poslal Chovan spoza bránky puk do medzikružia, kde si naň nakorčuľoval Huba a peknou strelou vyhnal Faltera z bránky. Odpovedať ešte mohol Roháč, ktorý sa dostal v 48. min pred Laca, ale neprekonal ho. Druhý gólman Liptákov Šiarnik kapituloval po necelých 40 sekundách na ľade, keď z chyby Reháka ťažil pri ľavej žŕdke Lelkeš. V závere domáci už iba upravili výsledok v presilovke, keď Čierneho prihrávku zužitkoval pred brankárom Liptákov poľahky Turek.

3. kolo skupiny o 9. - 12. miesto:

HK AquaCity ŠKP Poprad - SkiPark MHK Kežmarok 5:4 (0:1, 2:3, 3:0)
Góly: 22. Kasík (Fabian), 22. Bartánus (Jarolín, M. Lukáč), 50. Mlynarovič (Buc, Vandas), 51. Fabian (Jarolín, Rataj), 59. Rataj (Kasík) - 19. Bednár (M. Drotár, Šechný), 24. M. Drotár (Šechný), 24. M. Drotár (Šechný, P. Segľa), 31. M. Drotár (Šechný, D. Brejčák)
Vylúčení: 7:12 na 2 min, navyše P. Segľa, Škovira (Kežmarok) na 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko, Krpelec - Kalina, Korba, 1389 divákov

Úvodné minúty pred preriedeným popradským hľadiskom patrili domácim, ktorí viackrát vyskúšali Budaiovu pozornosť. Krátko nato sa však karta obrátila a boli to pre zmenu hostia, ktorí nebezpečne pálili na Šimonoviča a po jednej zo striel sa takmer ujali vedenia. Aj keď sa oba tímy snažili, v ich hre bolo veľa chýb a nepresností a aj pár šancí bolo skôr výsledkom individuálnej snahy ako hokejovej myšlienky. Popradčania s pribúdajúcimi chybami strácali sebaistotu, čo využili hostia na vedúci gól z hokejky Bednára, ktorý dorazil za čiaru strelu Drotára. Popradčania však mali raketový vstup do prostrednej časti, keď dvoma gólmi v rozpätí 48 sekúnd strhli vedenie na svoju stranu - 2:1. Najskôr si našiel cestu do siete Lapšanského teč po Kasíkovej strele a následne prekonal Budaia aj Bartánus. O dve minúty nato však Drotár prestrelil dezorientovaného Šimonoviča a začínalo sa odznova. Kežmarok opäť priklonil misky váh na svoju stranu v 29. min, keď po takmer identickej situácii ako bol druhý gól zahanbil neistého Šimonoviča opäť Drotár - 2:3. Tragikomédiu popradského brankára dokonal v 31. min excelentne hrajúci Drotár, ktorý ho svojim tretím gólom vyhnal z bránky za mohutného piskotu divákov. Domáci si zobrali oddychový čas a do bránky sa postavil Melicherčík. V tretej tretine sa hostia zamerali na udržanie náskoku, čo sa im dlhé minúty darilo. Iskierku nádeje domácim vykresal v 50. min Mlynarovič a vyrovnanie zabezpečil o minútu nato Fabian - 3:3. Dramatické derby vrcholilo, pribudlo nervozity, aj vylúčených. Dve minúty pred koncom tretej tretiny nepremenil samostatný nájazd domáci Bartánus. Víťazný gól nakoniec zaznamenal v 59. min popradský kapitán Rataj.

HK Ardo Nitra - MsHK Garmin Žilina 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 19. Uhnák (Podstavek, Vozdecký), 31. Kmeč (J. Kudrna, Mertel), 42. Dobrý - 9. Krajči (Vala, Hriňa), 22. Javín (Šimka, Vala), 56. Pleva (Javín, Kontšek), rozhodujúci sam. nájazd: Vala
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý, Valachovič - Tvrdoň, Horínek, 1767 divákov

V stretnutí mimoriadne dôležitom pre domácich sa vedenia ujali hostia, keď v 9. min Fedor najskôr vyrazil Valovu strelu priamo pred nabiehajúceho Krajčího a ten pohodlne poslal puk do odkrytej bránky - 0:1. Vyrovnanie prišlo až 82 sekúnd pred koncom prvej tretiny, keď sa po Podstavkovej strele najlepšie zorientoval Uhnák a dorazil puk do siete. V úvode druhej časti hry sa opäť ujali vedenia hostia, keď presnou strelou od modrej čiary v podaní obrancu Javína využili presilovku - 1:2. V 25. min mohli hostia zvýšiť náskok, keď obranca Nitry Halász nechal až príliš veľa priestoru Kokavcovi, ten však zoči-voči Fedorovi neuspel. Naopak, prišlo vyrovnanie, keď sa v polovici stretnutia oprel do puku kapitán domácich Kmeč a tvrdou strelou ho poslal za Láníčekov chrbát - 2:2. Krátko na to mohli ísť Žilinčania opäť do vedenie, keď Vala takmer využil chybu v obrane domácich - počkal si na dobrú prihrávku na modrej čiare a z nájazdu z ľavej strany trafil spojnicu žŕdiek Fedorovej bránky. Trest prišiel v podobe gólu Nitry v 42. min. Školácku chybu hostí v rozohrávke potrestal mladý Dobrý, keď si rutinérsky položil Láníčka a z ostrého uhla naklonil misky váh na stranu domácich - 3:2. V 56. min však Javínovu strelu domáci brankár Fedor neudržal a v skrumáži sa najlepšie zorientoval Pleva, ktorý vyrovnal - 3:3. V predĺžení sa nerozhodlo, a tak nasledovali samostatné nájazdy. V nich mali viac šťastia hostia, keď víťazný gól zaznamenal Vala.