Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. apríla 2009

100 mil.eur štátnym lesom, 2,2 mld.Sk na zatepľovanie, potvrdil FicoSto miliónov eur štátnym lesom a 2,2 miliardy korún z vlaňajšieho predaja emisných kvót na zatepľovanie cez Fond rozvoja bývania oznámil dnes po koaličnej rade premiér Robert Fico ako ...Zdieľať
BRATISLAVA 14. apríla (WEBNOVINY) – Sto miliónov eur štátnym lesom a 2,2 miliardy korún z vlaňajšieho predaja emisných kvót na zatepľovanie cez Fond rozvoja bývania oznámil dnes po koaličnej rade premiér Robert Fico ako protikrízové opatrenia. Predloží ich Rade pre hospodársku krízu.


Pomoc štátnym lesom bude viazaná na „určité opatrenia, ktoré sa týkajú vnútorného života v štátnych lesoch. Nadväzovať to má aj na drevospracujúci priemysel na Slovensku,“ povedal premiér.

Všetky peniaze, ktoré získal štát predajom emisných kvót v roku 2008 pôjdu na zatepľovací program. „O túto sumu bude zvýšený štátny fond rozvoja bývania.“ O technických detailoch ešte budú rokovať. Koaličná rada hovorila aj o ďalšom získavaní peňazí, napríklad predajom štátnych dlhopisov.

Predseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar chce rozšíriť kompetencie ministra pôdohospodárstva. Dohodli sa, že sa tak stane už na tejto schôdzi Národnej rady (NR) SR. Kompetencie sa majú rozšíriť „nielen o ťažbu, ale aj spracovanie drevnej hmoty a o kompetencie v rozvoji biotechnológií.“ Do konca septembra Mečiar predloží premiérovi Ficovi projekt rozvoja biotechnológií „ako nového hospodárskeho odvetvia na Slovensku.“

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šrotovné už ostáva iba pre tisíc vozidiel
<< predchádzajúci článok
Pondelňajší požiar v Poľsku má ďalšiu obeť, spolu ich je už 22