Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

365.bank výrazne zlepšila svoj rating


Tagy: Banka PR Rating

Ratingová agentúra Moody's pridelila 365.bank depozitný a rating emitenta na úrovni Ba1/NP, čo v porovnaní s predchádzajúcim ratingom predstavuje výrazne zlepšenie. Moody´s oceňuje viacero krokov, ktorými ...Zdieľať
gettyimages 1456630167 676x451 25.9.2023 (SITA.sk) - Ratingová agentúra Moody's pridelila 365.bank depozitný a rating emitenta na úrovni Ba1/NP, čo v porovnaní s predchádzajúcim ratingom predstavuje výrazne zlepšenie. Moody´s oceňuje viacero krokov, ktorými banka doteraz prešla v rámci svojej transformácie na plnoformátovú retailovú banku. Najmä pokiaľ ide o redukciu korporátneho portfólia úverov a zameriavanie sa na poskytovanie a rast spotrebiteľských a hypotekárnych úverov retailovým klientom.


Najnovší rating potvrdzuje dobre a správne nastavenú stratégiu banky.

"Rating od agentúry Moody's, je pre nás výborná správa, ktorá je zároveň pozitívnym odkazom aj pre našich partnerov a klientov. Odzrkadľuje nielen naše hospodárenie, ale aj viacero strategických zmien, ktorými sme ako banka prešli najmä v období našej transformácie. Výrazné zlepšenie nášho ratingu sme dosiahli aj napriek zložitému obdobiu spojenému s doznievajúcimi dôsledkami pandémie, s vojnou na Ukrajine a rastom inflácie. Sme odhodlaní pokračovať v nastavenom kurze a napĺňať naše strategické ciele s víziou spokojnosti našich klientov, zamestnancov a akcionárov. Veríme aj v ďalšie zlepšovanie nášho ratingu do budúcna," hovorí Andrej Zaťko, CEO 365.bank.

Informačný servis


Zdroj: SITA.sk - 365.bank výrazne zlepšila svoj rating © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Banka PR Rating
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hitom v aukciách sa stávajú retro hračky. Kupujú sa z nostalgie i ako investícia
<< predchádzajúci článok
Otec po hádke pichol syna nožom, utrpel aj rezné rany