Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. apríla 2018

Aero Vodochody sa vracia k výrobe osvedčených vojenských lietadielIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Vodochody 15. apríla (TASR) - Aero Vodochody obnovuje výrobu prúdových vojenských lietadiel a začína pre nich hľadať odberateľov. Na zmenu stratégie firmy dozerá taliansky generálny riaditeľ Giuseppe Giordo.


Firma sa vracia k výrobe podzvukových lietadiel po desiatich rokoch. Na predchádzajúce vojenské lietadlo L-39 Albatros nadväzuje L-39NG. Výrobca chce využiť to, že z 3000 vyrobených albatrosov ešte 600 lieta a zákazníci sú s nimi spokojní.

Aero plánuje aj návrat k výrobe L-159. Po lietadlách, ktoré dokážu lietať z hľadiska nákladov úsporne a môžu sa využívať na podporu pozemných útokov, je veľký dopyt.

Aero na sklonku minulého storočia vyrobilo 72 lietadiel L-159 na objednávku českej armády. Osvedčili sa vlani v Iraku v bojoch o Mósul.

Pod vedením Giorda sa výrobca vracia k svojim koreňom, k osvedčeným produktom. Firma vznikla v roku 1919 a má jednu z najdlhších histórií medzi výrobcami lietadiel na svete. Na budúci rok oslávi svoju storočnicu. Aero už vyrobilo viac ako 11.000 lietadiel. A s ich produkciou neprestane. Pred časom dopyt po vojenských strojoch na svetovom trhu klesol. Toto obdobie je už prekonané. Trend sa teraz otočil. Medzinárodný dopyt po vojenských lietadlách rastie a Aero má čo záujemcom ponúknuť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SIEA v 1. polroku vyhlási ešte tri kolá projektu Zelená domácnostiam
<< predchádzajúci článok
Prestrelka medzi pakistanskými a afganskými vojakmi si vyžiadala obete

Aero Vodochody sa vracia k výrobe osvedčených vojenských lietadiel - diskusné fórum čitateľov