Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. júna 2019

AfD navrhne za podpredsedu Bundestagu politika slovenského pôvoduPoslanci pravicovopopulistickej Alternatívy pre Nemecko (AfD) dvíhajú ruky hore počas hlasovania na zasadnutí nemeckého Spolkového snemu (Bundestagu), archívna snímka.Zdieľať
Poslanci pravicovopopulistickej Alternatívy pre Nemecko (AfD) dvíhajú ruky hore počas hlasovania na zasadnutí nemeckého Spolkového snemu (Bundestagu), archívna snímka. Foto: TASR/AP
Berlín 26. júna (TASR) - Pravicovo-populistická strana Alternatíva pre Nemecko (AfD), ktorá získala v roku 2017 prvýkrát zastúpenie v nemeckom Spolkovom sneme (Bundestagu), nepoľavuje v úsilí obsadiť post jedného z podpredsedov tohto orgánu. Jej najnovším kandidátom je 73-ročný poslanec Paul Viktor Podolay, ktorý pochádza z Bratislavy.


Tlačová agentúra DPA o tom informovala s odvolaním sa na utorkové vyjadrenie hovorcu parlamentnej frakcie AfD.

Podolay je vyučený zdravotný technik a v Bundestagu zastupuje volebný obvod Erlangen v Bavorsku. Tento rodený Slovák je už štvrtým kandidátom AfD na spomínaný post. Predošlí uchádzači - poslanci Albrecht Glaser, Mariana Harderová-Kühnelová a Gerold Otten - v hlasovaniach zakaždým trikrát prepadli.

O Podolayovi má Bundestag hlasovať až po letnej prestávke, teda začiatkom septembra.

Podolay je bývalým automobilovým pretekárom - v rokoch 1978 a 1980 sa zúčastnil na pretekoch do vrchu na Pezinskej Babe. Keďže jeho matka bola Nemka, do Nemecka mu komunistický režim umožnil odísť ešte v roku 1982. Okrem iného je prezidentom Nemecko-slovenskej hospodárskej únie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kvalitu nebalenej zmrzliny prezradí farba, chuť a konzistencia
<< predchádzajúci článok
Vodiči, pozor: Polícia si na vás posvieti v okrese Lučenec

AfD navrhne za podpredsedu Bundestagu politika slovenského pôvodu - diskusné fórum čitateľov