Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

04. júna 2013

Agentúra Fitch znížila rating Cypru pre ekonomickú neistotuMedzinárodná ratingová agentúra Fitch v pondelok znížila rating Cyperskej republiky hlbšie do neinvestičného pásma a varovala, že existuje riziko ďalšieho znižovania. Agentúra znížila dlhodobý ...Zdieľať
cyprus NEW YORK 4. júna (WEBNOVINY) - Medzinárodná ratingová agentúra Fitch v pondelok znížila rating Cyperskej republiky hlbšie do neinvestičného pásma a varovala, že existuje riziko ďalšieho znižovania. Agentúra znížila dlhodobý emisný rating (IDR) Cypru z úrovne B na B-mínus s negatívnym výhľadom.


Predstavitelia spoločnosti to zdôvodnili stále vysokou ekonomickou neistotou krajiny a rizikom toho, že by mohol zlyhať záchranný program zo strany EÚ a Medzinárodného menového fondu (MMF).

Ten so zahraničnými veriteľmi Nikózia uzavrela na poslednú chvíľu v marci, cyperskí politici i obyvatelia sú však proti mnohým podmienkam programu. "Cyprus nemá flexibilitu na to, aby sa dokázal vyrovnať s domácimi alebo externými otrasmi a existuje vysoké riziko toho, že záchranný program EÚ a MMF nebude fungovať. Finančné rezervy krajiny sú pritom pravdepodobne nedostatočné na to, aby absorbovali zásadný fiškálny a ekonomický zosun," píše sa v stanovisku agentúry Fitch.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rieka Slaná si vyžiadala obeť, muž spadol a utopil sa
<< predchádzajúci článok
Bratislava: Platí mimoriadna situácia, Dunaj odrezáva Devín od mesta

Agentúra Fitch znížila rating Cypru pre ekonomickú neistotu - diskusné fórum čitateľov