Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. mája 2006

Airbus A380 úspešne pristál na londýnskom letiskuNajväčšie osobné lietadlo na svete Airbus A380 úspešne pristálo na londýnskom letisku Heathrow o 14:19 SEČ. "Toto je veľký deň pre Londýn, veľký deň pre Britániu a britských výrobcov a veľký ...Zdieľať

LONDÝN 18. mája (WN/SITA/AFP) - Najväčšie osobné lietadlo na svete Airbus A380 úspešne pristálo na londýnskom letisku Heathrow o 14:19 SEČ. "Toto je veľký deň pre Londýn, veľký deň pre Britániu a britských výrobcov a veľký deň pre európsku spoluprácu," povedal britský minister financií Gordon Brown na recepcii vybraných hostí, ktorí sledovali prílet a pristátie dvojposchodového lietadla spoza veľkých okien letiskovej budovy.

Pilot lietadla Ed Strongman po prílete povedal, že mu bolo "cťou a potešením priviezť najväčšie lietadlo na svete do Británie." Letisko Heathrow bude pravdepodobne prvou európskou destináciou lietadla A380 po jeho nasadení do prevádzky koncom roka.

Airbus A380, ktorý je dlhý 72,7 metra a vysoký 24,1 metra, vykonal 367 testovacích letov, čo sa rovná 1 238 letovým hodinám.

FOTO: SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vojna v Iraku bola podľa Prodiho závažnou chybou
<< predchádzajúci článok
Evakuovaní sa napriek ohrozeniu vracajú pod sopku Merapi