20. mája 2009

Aj druhé finále pre Detroit

Hokejisti Detroitu zvíťazili aj v druhom stretnutí finále play-off Západnej konferencie NHL nad Chicagom, tentoraz 3:2 po predĺžení a v sérii už vedú 2:0 na zápasy. Víťazný gól obhajcu prvenstva v ...+VIDEO

DETROIT 20. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Detroitu zvíťazili aj v druhom stretnutí finále play-off Západnej konferencie NHL nad Chicagom, tentoraz 3:2 po predĺžení a v sérii už vedú 2:0 na zápasy. Víťazný gól obhajcu prvenstva v Stanleyho pohári strelil v 6. min prvého predĺženia Mikael Samuelsson, ktorému v prečíslení troch proti jednému prihrával Valtteri Filppula. Švédsky krídelník bol aj na začiatku rozhodujúcej akcie, keď výborným zákrokom zachytil prihrávku Briana Campbella vo vlastnom obrannom pásme a vysunul unikajúce duo Hudler - Filppula. Bol to vôbec prvý gól Samuelssona v predĺžení v kariére, no prakticky druhý rozhodujúci v aktuálnom finále konferencie. V nedeľňajšom úvodnom súboji, ktorý Detroit vyhral 5:2, práve on upravoval na 3:2 pre Red Wings. "Videl som, že Campbell sa snaží rozohrať puk. Položil som hokejku na ľad a zastavil ho. Potom som si všimol, že Hudler a Filppula sú sami vpredu. Tak som im posunul puk a vyštartoval za nimi," popísal zrod finálnej akcie stretnutia M. Samuelsson.

Slovenský útočník Marián Hossa v drese domácich v utorok opäť nebodoval. Počas 18:44 min strávených na ľade si však pripísal 5 striel na bránku a 1 víťazné vhadzovanie. Zaujímavý historický míľnik dosiahol 39-ročný kapitán "červených krídel" Nicklas Lidström, ktorého prihrávka na gól Rafalskému bola už jeho 116. asistenciou v zápasoch play-off v kariére. V tomto smere sa dostal na prvé miesto v historickom rebríčku všetkých hráčov Detroitu aj pred legendu Steva Yzermana.

Séria sa teraz presúva do Chicaga, kde budú ďalšie dva duely na programe v piatok a nedeľu.

Finále Západnej konferencie NHL - druhý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

Detroit - Chicago 3:2 po predĺž. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0) - stav série: 2:0

Góly: 17. Rafalski (Lidström, Daciuk), 35. Cleary, 66. Samuelsson (Filppula, Hudler) - 13. Toews (Havlát, Barker), 53. Toews (Versteeg, B. Campbell), 20 066 divákov