Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

16. septembra 2007

Akademický rok na Univerzite Komenského otvorí MikolajMinister školstva Ján Mikolaj sa v pondelok zúčastní otvorenia nového akademického roka na Univerzite Komenského v Bratislave. Na slávnostné otvorenie príde aj premiér Robert Fico. Rektorom ...Zdieľať
BRATISLAVA 16. septembra (WEBNOVINY) - Minister školstva Ján Mikolaj sa v pondelok zúčastní otvorenia nového akademického roka na Univerzite Komenského v Bratislave. Na slávnostné otvorenie príde aj premiér Robert Fico. Rektorom univerzity je František Gahér, ktorého tento rok zvolili za viceprezidenta Slovenskej rektorskej konferencie.

Univerzita Komenského v Bratislave vznikla v roku 1919. Slovensko tak malo prvýkrát v dejinách školu, ktorá dovoľovala slovenským študentom získať najvyššie vzdelanie v rodnom jazyku. Dodnes na pôde univerzity získalo akademický titul viac ako stotisíc študentov . Škola vyučuje na viacerých fakultách - Lekárskej, Jesseniovej lekárskej, Farmaceutickej, Filozofickej, Právnickej, Prírodovedeckej, Pedagogickej, Fakulte matematiky, fyziky a informatiky, Fakulte telesnej výchovy a športu, Evanjelickej bohosloveckej, Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej, Fakulte managementu a Fakulte sociálnych a ekonomických vied.

Agentúru SITA o tom informoval masmediálny odbor Ministerstva školstva SR.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Černošskí umelci vystúpia aby podporili výstavbu pamätníka
<< predchádzajúci článok
Povolenie na vjazd do pešej zóny vydáva magistrát

Akademický rok na Univerzite Komenského otvorí Mikolaj - diskusné fórum čitateľov