Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

16. septembra 2007

Vyhlásili súťaž pre slovenské a britské školyZákladné a stredné školy si môžu finančne prilepšiť vďaka súťaži Global Gateway. Získať môžu až päťtisíc libier. Cieľom súťaže je podporiť medzinárodnú spoluprácu medzi žiakmi na ...Zdieľať
BRATISLAVA 16. septembra (WEBNOVINY) - Základné a stredné školy si môžu finančne prilepšiť vďaka súťaži Global Gateway. Získať môžu až päťtisíc libier. Cieľom súťaže je podporiť medzinárodnú spoluprácu medzi žiakmi na Slovensku a vo Veľkej Británii. Uzávierka súťaže je 31. decembra tohto roka.

Školy, ktoré sa chcú prihlásiť, musia nájsť partnerskú školu prostredníctvom portálu Global Gateway www.globalgateway.org a vyplniť spoločnú prihlášku do súťaže. Návrh by mal obsahovať údaje, prečo sa chce škola zúčastniť na projekte, informácie o dohodnutých výstupoch, napríklad spoločné internetové stránky, spoločnú informačnú brožúru. Projekt treba dokončiť do konca decembra budúceho roka. Záverečnú správu s vytvorenými materiálmi je potrebné poslať na adresu British Council do 31. januára 2009.

Najlepší spoločný návrh získa grant vo výške päťtisíc libier, ktorý sa rozdelí medzi partnerské školy. Ďalšie dve školy dostanú tritisíc a dvetisíc libier. Získané peniaze musia použiť na pokrytie nákladov vzájomných výmenných návštev, prípadne nákladov spojených s projektom.

Agentúra SITA získala informácie z portálu www.modernaskola.sk.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cenu za celoživotné dielo J. Weintraubovi odovzdal G. Clooney
<< predchádzajúci článok
Agresívna reklama na internete by sa mala obmedziť

Vyhlásili súťaž pre slovenské a britské školy - diskusné fórum čitateľov