Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

07. júla 2015

Ako bezpečne urobiť selfie? Ruská polícia vydala príručkuRuské ministerstvo vnútra predstavilo dnes zoznam bezpečnostných odporúčaní pre verejnosť, ako bez rizika zhotovovať vlastné fotografie, takzvané selfie. Opatrenie prišlo po tom, ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
 


Moskva 7. júla (TASR) - Ruské ministerstvo vnútra predstavilo dnes zoznam bezpečnostných odporúčaní pre verejnosť, ako bez rizika zhotovovať vlastné fotografie, takzvané selfie. Opatrenie prišlo po tom, ako niekoľko mladých ľudí v krajine tragicky zomrelo pri tejto činnosti, informovala agentúra TASS.

Príručka s názvom "Zhotovujte si bezpečné selfie - rozkošná selfie vás môže stáť život" si kladie za cieľ minimalizovať počet obetí, ktoré si zhotovovanie uvedených záberov vyberá a zastaviť tento nebezpečný trend, uviedla hovorkyňa rezortu vnútra Jelena Aleksejevová na tlačovej konferencii.

"V tomto roku sa zranilo najmenej 100 osôb pri snímaní selfie a desať ľudí prišlo o život. Ľudia by si mali uvedomiť, že honba za lajkmi na sociálnych sieťach môže vyústiť do tragických následkov," varovala hovorkyňa s tým, že daná príručka bude rozširovaná najmä medzi deťmi a študentmi. 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Opustené vtáčie mláďa netreba hneď zachraňovať
<< predchádzajúci článok
Klus v Bratislave predstavil nový album Anat život není

Ako bezpečne urobiť selfie? Ruská polícia vydala príručku - diskusné fórum čitateľov