Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. augusta 2019

Aktualizovaný Atlas rómskych komunít predstavia na začiatku septembraIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP Photo
Bratislava 3. augusta (TASR) - Finálnu verziu tretieho vydania Atlasu rómskych komunít predstaví Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity v priebehu septembra. Rómsky splnomocnenec Ábel Ravasz (Most-Híd) to oznámil na sociálnej sieti.


"Dokument, ktorý prinesie nové zistenie o kvalite života Rómov na Slovensku, vychádza z dát, ktoré zozbierali v 1100 obciach po celej SR," informoval Ravasz. Zároveň sa obracia na zástupcov samospráv, aktivistov i výskumníkov, aby sa vyjadrili k zozbieraným dátam a v prípade potreby ich doplnili či opravili. Záujemcovia sa môžu obrátiť na splnomocnenca prostredníctvom jeho mailovej adresy do 31. augusta.

Zber dát pre Atlas rómskych komunít realizoval Inštitút pre výskum práce a rodiny (IVPR) pri Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR. Zistenia prieskumu slúžia ako pramenná databáza na analýzu situácie Rómov na Slovensku a podklad na prijímanie opatrení.

Prvý Atlas rómskych komunít zrealizovali v roku 2004, druhý priniesol dáta mapujúce situáciu z roku 2013. Dokument sa týkal nielen počtu Rómov podľa jednotlivých krajov, okresov a obcí, ale aj hodnotenia kvality životných podmienok v lokalitách, ktoré obývajú.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Esper: Spojené štáty chcú čo najskôr rozmiestniť v Ázii nové rakety
<< predchádzajúci článok
POĽNOHOSPODÁRI: Žatva sa presúva do najsevernejších regiónov Slovenska

Aktualizovaný Atlas rómskych komunít predstavia na začiatku septembra - diskusné fórum čitateľov