Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. augusta 2013

Al-Káida vraj plánuje útoky na rýchlovlaky v EurópeTeroristická sieť al-Káida plánuje útoky na rýchlovlaky v Európe. Informoval o tom v noci nadnes na svojej stránke nemecký denník Bild, ktorý sa odvoláva na bezpečnostné zdroje.Zdieľať
Berlín 19. augusta (TASR) - Teroristická sieť al-Káida plánuje útoky na rýchlovlaky v Európe. Informoval o tom v noci nadnes na svojej stránke nemecký denník Bild, ktorý sa odvoláva na bezpečnostné zdroje.

Chodci kráčajú okolo vysokorýchlostného vlaku Eurostar 320 Foto: TASR/AP

Nemecké bezpečnostné orgány boli preto uvedené do stavu pohotovosti. Podľa bezpečnostných expertov sa môžu teroristi zamerať na sabotáže koľají a trolejových vedení, hrozia však aj útoky výbušninami na trate rýchlikov, tunely či v samotných vlakoch.

Varovanie pred plánovanými útokmi malo podľa bezpečnostných zdrojov prísť z americkej Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA), ktorá pred niekoľkými týždňami zachytila telefonát medzi poprednými členmi al-Káidy. Jeho ústrednou témou mala byť séria útokov na vlaky v Európe, napísal Bild.

Z tohto dôvodu nemecké orgány už viac ako dva týždne zabezpečujú trasy rýchlikov ICE a stanice Nemeckých dráh sériou "neviditeľných opatrení". Jedným z nich sú posilnené civilné policajné hliadky, zistil Bild.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pondelok bude slnečný a horúci
<< predchádzajúci článok
Na Magio pláži sa môžu záujemci bezplatne učiť posunkový jazyk