Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

03. júla 2012

Aladin a jeho čarovná lampa v Zámku Bojnice zaujali tisíce návštevníkovUž v poradí 16. ročník podujatia Rozprávkový zámok sa niesol v duchu ďalekého Orientu. Tento rok sme návštevníkom rozpovedali príbeh Aladina a jeho čarovnej lampy.Zdieľať
Aladin a jeho čarovná lampa v Zámku Bojnice Počas 8 rozprávkových dní navštívilo Zámok Bojnice bezmála 19-tisíc návštevníkov.

Návštevníci sa počas putovania zámkom stretli s Aladinom, zlým čarodejníkom Džafarom, ako aj s krásnou princeznou Jasmínou a samozrejme mocným Džinom z lampy. Prežili s nimi nezabudnuteľné dobrodružstvá od získania čarovnej lampy a prekabátenia Džafara, cez svadbu, až po unesenie princeznej Jasmíny. A ako každá rozprávka, aj táto skončila šťastne porazením Džafara, vyslobodením Džina z lampy.... a všetci žili šťastne až do smrti.
Scenár a réžiu si tento rok zobral pod patronát Róbert Mankovecký, uznávaný autor mnohých divadelných textov inscenovaných profesionálnymi divadlami.
 
Podujatie Rozprávkový zámok nám otvorilo brány do letnej prázdninovej ponuky. Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice pripravilo pre dospelých i detských návštevníkov bojnického zámku na letné prázdninové mesiace bohatý program.
Počas dňa si návštevníci v sprievode lektora môžu prezrieť zámockú expozíciu zameranú na dokumentáciu neoslohov. V rámci prehliadky zámku zavítajú do grófskeho bytu, stredného hradu ale i do hrobky rodiny Pálfiovcov a prírodnej travertínovej jaskyne.
Piatkové a sobotňajšie noci v mesiacoch júl a august sú vyhradené pre všetkých, ktorí majú radi tajomné príbehy a čaro noci. Duchovia a strašidlá otvárajú bránu zámku každý piatok a sobotu o 21:00 h.  
Aladin a jeho čarovná lampa v Zámku BojniceNa svoje si počas leta prídu aj najmenší návštevníci, pre ktorých sú denne pripravené špeciálne detské prehliadky zámku. Detské prehliadky začínajú vždy o 11:00 h (Čarovný príbeh pána Bartolomeja) a o 14:00 h (Hra na minulosť/Víla Bojnička).
 
Počas letných mesiacov sa návštevníci bojnického zámku môžu už tradične tešiť na koncerty Bojnického kultúrneho leta.
Pre milovníkov porcelánu sme pripravili v termíne od 19. júla do 31. októbra 2012 unikátnu výstavu s názvom Herend – Porcelán aristokracie, kde bude možné obdivovať umelecké kúsky z maďarskej porcelánky Herend.
A pre náročných návštevníkov máme už po tretíkrát pripravené podujatie Slávnosti života, zamerané na oddych, umenie ale aj gastronómiu.
 
Otváracie hodiny múzea:
Denné prehliadky – každý deň od 9:00 h do 17:00 h
Detské prehliadky – každý deň o 11:00 h a 14:00 h
Nočné prehliadky – piatok a sobota o 21:00 h

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Justin Bieber si oblečie červené šortky, mieri do Baywatchu
<< predchádzajúci článok
Rokeri z Pearl Jam ovládli Prahu, Eddie Vedder exceloval