Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. decembra 2023

Americká vojnová loď a komerčné plavidlá sa podľa Pentagonu ocitli pod útokomAmerická vojnová loď a niekoľko komerčných plavidiel sa v Červenom mori ocitlo pod útokom, oznámil Pentagon. Jemenskí povstalci húsíovia sa neskôr prihlásili k útokom na ...Zdieľať
uss carney 676x483 4.12.2023 (SITA.sk) - Americká vojnová loď a niekoľko komerčných plavidiel sa v Červenom mori ocitlo pod útokom, oznámil Pentagon. Jemenskí povstalci húsíovia sa neskôr prihlásili k útokom na dve lode, o ktorých povedali, že majú väzby na Izrael. Neuznali však útok na loď amerického námorníctva.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Útok potenciálne znamená veľkú eskaláciu série námorných útokov na Blízkom východe spojených s vojnou medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas.


„Sme si vedomí správ o útokoch na USS Carney a komerčné plavidlá v Červenom mori a poskytneme informácie, keď budú dostupné," uviedol Pentagon pre agentúru AP. USS Carney je torpédoborec. Nie je známe, aké škody, ak nejaké, lode utrpeli.

Pentagon neuviedol, odkiaľ paľba pochádzala. Húsíjský hovorca však povedal, že prvú loď zasiahla raketa a druhú dron, keď boli v zálive Báb el-Mandeb. Lode podľa neho ignorovali varovania húsíjských predstaviteľov.


Zdroj: SITA.sk - Americká vojnová loď a komerčné plavidlá sa podľa Pentagonu ocitli pod útokom © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trnavský poslanec neberie za svoju prácu ani euro. Ja osobne tie peniaze pre svoj život nepotrebujem, hovorí
<< predchádzajúci článok
Zhruba polovica Ukrajincov si počas vojny nerobí žiadne dlhodobé plány, ukázal prieskum