Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. augusta 2010

Americký systém je pre nás lepší, tvrdí imámSystém ľudských práv, ktorý funguje v Spojených štátoch, je určite bližší naozajstnému učeniu islamu, ako systém obmedzení a radikálnych trestov, ktorý panuje v ...Zdieľať
mesita Foto: Ilustračné foto: SITA/APMANÁMA 22. augusta (WEBNOVINY) - Systém ľudských práv, ktorý funguje v Spojených štátoch, je určite bližší naozajstnému učeniu islamu, ako systém obmedzení a radikálnych trestov, ktorý panuje v niektorých arabských krajinách. V nedeľu to pre bahrajnský denník al-Wasát vyhlásil newyorský imám Feisal Abdul Rauf, ktorý stojí za plánom postaviť v New Yorku mešitu a islamské náboženské centrum neďaleko miesta teroristických útokov z 11. septembra 2001.


Imám dokonca tvrdí, že ľudské práva, ktoré zabezpečuje ústava Spojených štátov, odrážajú naozajstné moslimské hodnoty. Rozhovor s imámom vyjde v pondelňajšom vydaní denníka, v nedeľu z neho prenikli do médií len krátke úryvky. Stavba mešity a moslimského komunitného centra v tesnej blízkosti takzvaného Ground Zero vyvolala v Spojených štátoch rozporuplné reakcie, pričom najmä politici Republikánskej strany exprezidenta Georgea Busha sa stavajú ostro proti.

SITA/AP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vyhosťovanie Rómov je úplne normálna vec
<< predchádzajúci článok
Pamätným dňom by sa mal stať 10. august