Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. novembra 2020

Angličania sú proti ďalším lockdownom, polícia počas demonštrácií zatkla desiatky ľudíBritská polícia zatkla desiatky ľudí počas demonštrácie v Londýne proti obmedzeniam zameraným na zastavenie pandémie. Protestujúci odporcovia nosenia rúšok a vakcinácie, z ktorých niektorí niesli ...Zdieľať
virus_outbreak_britain_43233 f9842fe6c9d843e4aeb705bb169a7f37 676x489 29.11.2020 (Webnoviny.sk) - Britská polícia zatkla desiatky ľudí počas demonštrácie v Londýne proti obmedzeniam zameraným na zastavenie pandémie. Protestujúci odporcovia nosenia rúšok a vakcinácie, z ktorých niektorí niesli transparenty s nápismi "prestaňte nás kontrolovať" a "už žiadne lockdowny" pochodovali v sobotu po uliciach Oxford Street a Regent Street - obchodnom centre Londýna.


Policajti odviedli niekoľkých ľudí v putách po tom, ako protestujúci ignorovali výzvy na rozchod. Časť demonštrantov vyvolala potýčky s políciou, pričom niektorí hádzali fľaše a dymové bomby.


Londýnska Metropolitná polícia informovala, že zatknutých bolo viac ako 60 ľudí, pričom predpokladala, že ich počet stúpne. Počas lockdownu, ktorý je v súčasnosti v Anglicku v platnosti, sú masové zhromaždenia zakázané.

Do britského malého ale hlasno sa prejavujúceho hnutia zameraného proti lockdownu patria aktivisti nesúhlasiaci s očkovaním, stúpenci konšpiračných teórii a ľudia, ktorí sú presvedčení, že reštrikciami sa porušujú ich občianske práva.


Zdroj: Webnoviny.sk - Angličania sú proti ďalším lockdownom, polícia počas demonštrácií zatkla desiatky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koronavírus: Na Slovensku v sobotu zistili 1100 pozitívnych zo 7536 PCR testov, pozitivita predstavuje 14,59 %.
<< predchádzajúci článok
Seniori už nebudú musieť každý rok žiadať obec o odpustenie dane, oslobodení budú automaticky

Angličania sú proti ďalším lockdownom, polícia počas demonštrácií zatkla desiatky ľudí - diskusné fórum čitateľov