15. júna 2012

Angličania vyhrali prvý polčas proti Švédom 1:0

Futbalisti Anglicka vedú nad Švédskom 1:0 po prvom polčase piatkového zápasu v základnej D-skupine na XIV. majstrovstvách Európy vo futbale. Na Olympijskom štadióne v ukrajinskom Kyjeve strelil ...

svedsko anglicko KYJEV 15. júna (WEBNOVINY) - Futbalisti Anglicka vedú nad Švédskom 1:0 po prvom polčase piatkového zápasu v základnej D-skupine na XIV. majstrovstvách Európy vo futbale.

Na Olympijskom štadióne v ukrajinskom Kyjeve strelil zatiaľ jediný gól stretnutia v 23. min prudkou hlavičkou Andy Carroll po presnom centri kapitána Stevena Gerrarda.

Severania v prípade prehry už nebudú mať šancu na postup do štvrťfinále.

D-skupina (Kyjev/Ukr.):

Švédsko - Anglicko 0:1 po I. polčase

Gól: 23. Carroll, bez kariet, rozhodujú: Skomina - Arhar, Stancin (všetci Slovin.)

Švédsko: Isaksson - Granqvist, Mellberg, J. Olsson, M. Olsson - S. Larsson, A. Svensson, Källström, Elm - Ibrahimovič - Elmander
Anglicko: Hart - G. Johnson, Terry, Lescott, Ashley Cole - Milner, Gerrard, S. Parker, A. Young - Welbeck, Carroll