06. marca 2010

Anglicko - I. liga - Víťazstvá Arsenalu a Boltonu

Futbalisti Arsenalu Londýn potvrdili v sobotňajšom stretnutí 28. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League dobrú formu a na štadióne Emirates Stadium zvíťazili nad ...

LONDÝN 6. marca (WEBNOVINY) - Futbalisti Arsenalu Londýn potvrdili v sobotňajšom stretnutí 28. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League dobrú formu a na štadióne Emirates Stadium zvíťazili nad Burnley 3:1. Skóre zápasu otvoril v 34. min španielsky stredopoliar Cesc Fábregas. Po zmene strán síce v 50. min vyrovnal David Nugent, no o desať minút pridal druhý gól Arsenalu novinármi kritizovaný Theo Walcott. Bodku za stretnutím dal v poslednej minúte zápasu ruský zakončovateľ Andrej Aršavin. Arsenal sa týmto víťazstvom posunul na druhú priečku pred Manchester United, no ten ešte v sobotu odohrá duel proti Wolverhamptonu. Bolton Wanderers dokázal naplno bodovať na ihrisku West Hamu, keď zvíťazil 2:1. Hostia o svojom triumfe rozhodli prakticky už v prvej štvrťhodine, keď sa presadili najprv Kevin Davies a následne Jack Wilshere. Slovenský reprezentant Vladimír Weiss ml. do zápasu nezasiahol.

Výsledky sobotňajších stretnutí 28. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

Arsenal Londýn - Burnley 3:1 (1:0)
Góly: 34. Fábregas, 60. Walcott, 90. Aršavin - 50. Nugent, 60 043 divákov

West Ham United - Bolton Wanderers 1:2 (0:2)
Góly: 88. Diamanti - 10. Davies, 16. Wilshere, ČK: 71. Cohen (Bolton), 33 824 divákov
Vladimír Weiss ml. (Bolton) presedel celý zápas na lavičke náhradníkov.