06. marca 2010

Corgoň liga: Banská Bystrica - Slovan

Dukla Banská Bystrica - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (2:0) Futbal - Corgoň liga 2009/2010 - 21. kolo:

Jozef Jankech (vľavo)

BRATISLAVA 6. marca (WEBNOVINY) -
Dukla Banská Bystrica - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (2:0)
Futbal - Corgoň liga 2009/2010 - 21. kolo:

Góly: 32. a 44. Michal Ďuriš - 49. Saláta, ŽK: 40. Poljovka, 47. Seye, 80. Turňa - 57. Obžera, 71. Dosoudil, rozhodovali: Olšiak - Kubačka, Kubica, 1980 divákov

B. Bystrica: Boroš - Turňa, Adámik, Poljovka, Savič - M. Pančík ml., Pleva, Seye (60. V. Gajdoš), T. Hučko - Uškovič (90. Ľ. Chmelík), Michal Ďuriš (88. Pich)
Slovan: Putnocký - Bagayoko (46. Grendel), Saláta, Dosoudil, Dobrotka - Obžera, Božič (76. M. Kuzma), Guédé, Breznaník - Masaryk (46. Sylvestr), Halenár

Pod Urpínom sa hral zaujímavý a vyrovnaný duel. V 5. min sa triasla bránka Banskej Bystrice, keď Dobrotka asi z 40 metrov vystrelil a lopta skončila na brvne. Hostia mohli ísť do vedenia v 9. min, keď sa z protiútoku dostal Breznaník k lopte v šestnástke, no zoči-voči Borošovi mieril vedľa. Domáci mali možnosť v 17. min, po tom, čo hosťom nevyšiel protiútok, sa lopta dostala naspäť do útoku k Pančíkovi. Jeho strelu spoza šestnástky k žrdi Putnocký vystihol. O minútu na to išli slovanisti do prečíslenia, ale Obžera cez Adámika nenašiel Masaryka. Diváci zakričali gól v 32. min, keď chybu hosťujúcich Salátu a Bagayoka využil Seye, ktorý našiel z ľavej strany Ďuriša v šestnástke a ten Putnockého prekonal, hoci brankár Slovana zasiahol loptu. Slovanisti zvýšili aktivitu, ale viazla finálna prihrávka. Dukla pred skončením polčasu ťažila z ďalšej chyby Salátu. O loptu ho obral Uškovič, poslal ju dopredu na Ďuriša, ktorý sa rútil na Putnockého a prekonal ho strelou k ľavej žŕdke - 2:0.

Slovanisti mali dobrý nástup do druhého polčasu, najprv v 59. min Grendel poslal z viac ako 30 metrov loptu z priameho kopu pod brvno, ale Boroš ju vyškriabal na rohový kop. Z neho sa hostia presadili, keď center Halenára usmernil hlavou do vinkľa Saláta. Tlak hostí narastal a obrane Dukly robil problémy najmä rýchlonohý Obžera. V 65. min sa dostal do vyloženej šance na ľavej strane za rohom malého vápna, ale prestrelil nielen brankára Dukly, ale aj bránku. V 75. min predviedli domáci útočnú akciu, keď sa dopredu po pravej strane predral Pleva a na šestnástku prihral Uškovičovi, jeho strelu však zblokoval dobre postavený Saláta. O minútu na to dostal dobrú loptu do šestnástky hosťujúci Halenár, ale vystrelil veľmi nepresne. S pribúdajúcimi minútami sa domáci čoraz viac srdnatejšie bránili a hrozili z brejkov. Najväčšiu šancu mal v 86. min Ďuriš, ktorý si mohol zaknihovať hetrik, keď mieril v pokutovom území z pravej strany k ľavej žŕdke, no Putnocký loptu vytlačil. V nadstavenom čase mohol ešte zvyšovať Pich.

Hlasy:
Jozef Jankech (tréner B. Bystrice): "Musím sa najprv poďakovať všetkým, ktorí sa postarali o ihrisko a dostali ho do takého stavu v akom bolo. Vďaka nim sme mohli tento zápas takto dobre odohrať. V prvom polčase sme dali dva góly a boli sme viac priamočiari, i keď boli v našej hre nedostatky. V druhom polčase sme dostali rýchly gól a súper sa dostal do zápasu po dobrej štandardnej situácii. Trošku sme sa potom hľadali, nebránili sme, ale napokon sme hru vyrovnali. Aj keď horko ťažko, ale doviedli sme zápas do víťazného konca."

Štefan Horný (tréner Slovana): "V prvom polčase by sme s týmto výkonom neporazili ani druholigové mužstvo. Dukla nás prebila v rýchlosti, osobných súbojoch a agresivite. Hrali sme profesorsky, mali sme nejaké náznaky šancí, ale nedotiahli sme finálnu fázu. Domáci išli zaslúžene do vedenia dvoma gólmi Ďuriša. Vedeli sme o schopnostiach tohto hráča, ale nevyvarovali sme sa chýb. V kabíne sme si povedali čo treba zmeniť. Zmenili sme hru a dali sme rýchly gól. Naša prevaha však nestačila, chýbal nám kúsok šťastia a stratili sme nie bod, ale tri. Dukla dala dva góly, čakala na šancu a body zostali doma zaslúžene."