02. marca 2007

Ani 39 bodov LeBrona Jamesa nestačilo na Dallas

Líder Clevelandu LeBron James sa vo štvrtok v Dallase presvedčil o tom, akým kvalitným kádrom a silou disponuje najlepší celok NBA. James podal výborný výkon, nastrieľal 39 bodov zo všetkých ...

NEW YORK 2. marca (WEBNOVINY) - Líder Clevelandu LeBron James sa vo štvrtok v Dallase presvedčil o tom, akým kvalitným kádrom a silou disponuje najlepší celok NBA. James podal výborný výkon, nastrieľal 39 bodov zo všetkých možných pozícií a dobre bránil aj hviezdu domácich Dirka Nowitzkého, no ani to nestačilo na víťazstvo "Cavs". Mavericks lepšie zvládli koncovku a tešili sa z triumfu 95:92, ktorý bol už štrnástym v rade. "Nebolo to najkrajšie víťazstvo počas tejto našej šnúry, no na tom nezáleží. Je nesmierne ťažké brániť LeBrona - je silný a veľmi talentovaný. Všetci sme sa pokúšali spomaliť ho, no napriek tomu takmer nastrieľal 40 bodov," vyjadril sa po súboji domáci krídelník Jerry Stackhouse. Nowitzki zaznamenal 24 bodov, 11 doskokov a iba tri asistencie ho delili od prvého triple-double v kariére.

Úplne jednoznačný priebeh mal duel v Portlande, kde domáci Trail Blazers rozdrvili Charlotte 127:90. Výborný výkon podali vo víťaznom tíme dvaja nováčikovia. LaMarcus Aldridge bol s 30 bodmi najlepším strelcom a Brandon Roy sa zaskvel okrem 14 bodov (streľba 6/8, trojky 2/2) aj 9 asistenciami a 8 doskokmi. Naopak, hosťujúci Adam Morrison premenil z poľa iba 4 z 11 pokusov a nazbieral 12 bodov. V poslednom štvrtkovom dueli zvíťazil Seattle aj bez zraneného Raya Allena nad Los Angeles Clippers 77:75. "Vedel som, že dnes budem musieť častejšie strieľať a zastúpiť tak Raya," skonštatoval najlepší strelec stretnutia Rashard Lewis (31 bodov). Jeho najdôležitejšia strela prišla 24,8 sekundy pred záverom, ktorou zvýšil na 77:73 a Sonics už zápas priviedli do víťazného konca.

Výsledky - štvrtok:

Dallas - Cleveland 95:92

Najviac bodov: Nowitzki 24 (11 doskokov), Terry 20, Josh Howard 17 (10 doskokov) - L. James 39, D. Marshall 14, Pavlovič 11, štvrtiny: 27:23, 25:19, 22:20, 21:30, 20 428 divákov

Portland - Charlotte 127:90

Najviac bodov: Aldridge 30, Z. Randolph a Webster po 20 - M. Carroll 20, G. Wallace 13, Morrison 12, štvrtiny: 31:16, 29:24, 43:26, 24:24, 15 063 divákov

Seattle - Los Angeles Clippers 77:75

Najviac bodov: Lewis 31, Wilcow 12 (13 doskokov), Ridnour 12 - Brand 22, Mobley 18, Maggette 15, štvrtiny: 26:21, 15:13, 16:23, 20:18, 14 601 divákov