Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

15. februára 2024

Argentínčania si držia pozíciu na čele rebríčka FIFA, Slováci však klesli o tri priečky


Tagy: FIFA

Úradujúci svetoví šampióni Argentínčania sú na čele februárového rebríčka Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). V porovnaní s ...Zdieľať
infantino 676x451 15.2.2024 (SITA.sk) - Úradujúci svetoví šampióni Argentínčania sú na čele februárového rebríčka Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). V porovnaní s decembrovou edíciou sa v elitnej desiatke nič nezmenilo.


Vedú futbalisti Argentíny pred Francúzmi a Angličanmi. Slovenským reprezentantom patrí 48. pozícia, v porovnaní s decembrom klesli o tri priečky.

Argentínčania vedú takmer o desať bodov


Albicelestes" vedú rebríček FIFA o takmer desať bodov pred „galským kohútom", anglickí futbalisti za nimi zaostávajú o viac než 55 bodov. Štvrtí sú naďalej Belgičania, piata priečka patrí Brazílčanom, šiesta Holanďanom, siedma Portugalčanom, ôsma Španielom, deviata Talianom a desiata Chorvátom.

Najväčšími „skokanmi" rebríčka sú futbalisti Kataru, ktorí nedávno ovládli kontinentálny Ázijský pohár a posunuli sa z 58. na 37. miesto. Víťaz Afrického pohára národov tím Pobrežia Slonoviny sa zo 49. posunul na 39. priečku.

Slováci dva mesiace nehrali


Slováci boli v decembrovom vydaní rebríčka FIFA na 45. pozícii, teraz im patrí 48. stupienok. Za ostatné dva mesiace nehrali žiadny zápas. Okrem Katarčanov a hráčov Pobrežia Slonoviny sa pred nich dostal aj výber afrického Mali.

V ženskom futbalovom rebríčku národných tímov ešte z decembra 2023 sú na čele Španielky pred Američankami a Francúzkami, Slovenkám patrí 49. post.


Zdroj: SITA.sk - Argentínčania si držia pozíciu na čele rebríčka FIFA, Slováci však klesli o tri priečky © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: FIFA
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovan prehral v Grazi 1:4, Weiss: Urobil som zlé rozhodnutia
<< predchádzajúci článok
Slováci klesli v rebríčku FIFA na 48.miesto, najviac si polepšil Katar