Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. augusta 2017

Argentínski demonštranti žiadajú odpovede o nezvestnom aktivistoviDemonštranti v Buenos Aires majú v rukách portrét nezvestného Santiaga Maldonada, 11.augusta 2017.Zdieľať
Demonštranti v Buenos Aires majú v rukách portrét nezvestného Santiaga Maldonada, 11.augusta 2017. Foto: TASRAP
Buenos Aires 12. augusta (TASR) - Tisíce Argentínčanov sa v piatok zhromaždili pred prezidentským palácom a žiadali odpovede týkajúce sa osudu nezvestného aktivistu.


Santiago Maldonado bol naposledy videný 1. augusta, keď hraničná polícia vysťahovala skupinu domorodých Mapučov z územia Patagónie, vlastneného talianskou odevnou firmou Benetton.

Demonštranti žiadali vládu, aby našla 28-ročného aktivistu živého, uviedla agentúra AP.

Maldonadovo zmiznutie vyvolalo v posledných týždňoch násilné protesty v Argentíne. Oficiálne odhady hovoria, že za čias diktatúry v krajine (1976-1983) bolo v krajine zabitých alebo zmizlo 7600 ľudí - podľa ľudskoprávnych aktivistov to bolo až 30.000.

Maldonadova rodina tvrdí, že ho zadržala hraničná polícia, keď blokoval cestu v provincii Chubut. Protestujúci žiadali prepustenie uväzneného lídra Mapučov, ktorý je hľadaný v Čile. Úrady popierajú akékoľvek previnenia.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vyhlásenie Kenyatta za víťaza volieb v Keni vyvolalo protesty i oslavy
<< predchádzajúci článok
Tillerson:Americkí diplomati na Kube boli terčom útokov na ich zdravie

Argentínski demonštranti žiadajú odpovede o nezvestnom aktivistovi - diskusné fórum čitateľov